| anonim_4396 a întrebat:

Îmi place de un băiat care e mai mare decât mine cu un an, l-am avut ca si coleg cam un an si a plecat in alta tara...a venit anul asta înapoi si îmi place de el...ma întâlnesc des cu el pe afara...acum 2 seri am stat pe banca cu el si încă cativa prieteni...dar nu i-am spus nimic. Nu stiu cum sa ii zic ca îl plac...si daca ii spun cred ca dupaia o sa isi bata joc de mine, o sa mă faca de ras sau asa ceva...el nu cred ca ma place, dar eu in fiecare zi mă gandesc la el. Cum as putea sa ii spun ca îl plac fără sa isi bata joc de mine sau cum as putea măcar sa ii arat ca îmi place de el?

Răspuns Câştigător
| AliTheo18 a răspuns:

Uite.Daca tu spui ca oarecum crezi ca si-ar bate joc de tine, nu ii spune ca il placi! Il lasi pe el sa vezi daca spune ceva. Acum! Ca sa ii arati ca il placi, fara sa ii spui, poti sa te joci cu el, te joci cu parul lui, il pupi pe obraz, il gadili, glumesti cu el, si in acelasi timp, vezi cum reactioneaza! Fi atenta la tot ce face, sa vezi daca si el iti raspunde la micile avansuri, intelegi? Sau daca da si el semne ca te-ar place! Si astfel, o sa-ti spuna el daca vrea, ca te place, si ca vrea sa fiti impreuna. Doar atat poti face! Pentru ca tu spui ca poate isi bate de joc daca ii spui ca-ti place de el. Ori faci ce am spus eu, ori stai si il placi in tacere, ori uiti de el si incerci sa placi alt baiat! Daca nu`ti raspunde la avansuri, sa zic asa, nu-i nimic! Baieti sunt destui! Ok? Succes!

2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Depinde cati ani ai
mai bine astepti pana la 23 ani

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iesi doar tu cu el, undeva, itr-un parc, etc. Spune-i ce simti, daca este sa fiti impreuna, veti fi. Nu cred ca te va face de ras, doar nu prea are de ce.Fa-ti curaj sa ii spui, inainte sa ti-o ia altul. Bafta! happy