| Al3xanndra a întrebat:

As avea și eu nevoie de niste idei, gânduri, sfaturi.? urmează romanulhee hee)
In noaptea de înviere am plecat cu colegii la biserica, noi fiind foarte buni prieteni ..am inceput sa glumim pe afara, să râdem, am mers prin cimitir să punem lumânări și am stat pe banca. Pe banca de vis-a-vis stătea un fost coleg care a plecat in străinătate din clasa a 3-a și pe care nu puteam să-l sufăr, dar când am crescut s-a dus ura și nici legătura nu am mai ținut. Din când în când se uită la mine și nu știu cum să facă să intre "in echipa ". Pentru un moment am plecat și când m-am întors el era deja lângă noi. Am plecat cu toții prin cimitir și am verificat lumânările iar el era foarte atent la mine. Venind înapoi, ne-am așezat toți pe banca iar intre mine și el era un gol și mă întreabă :"Nu vrei sa stai langa mine?"..acum eu nu aveam nicio legătură cu el, stateam lângă prietena mea, și din cauza lor el s-a apropiat de mine și m-a împins. Mai la gluma mai la mișto m-a luat de spate și s-a sprijinit de mine. Ei bine..eu l-am cam respins, am plecat. M-am întors, el tot mă lua în brațe. Toți colegii au ras, i-au zis sa mă pupe iar eu am luat-o la gluma. După acea noaptea, ne-am mai întâlnit tocmai miercuri la școală mea, el inca nu a plecat din tara, și acolo a venit la mine, m-a intrenat dacă l-am înșelat..la miștolaughing) i-am zis că nu, ce face pe aici bla bla bla și după a plecat. Ieri eu nu am fost la școală și colegii mei i-au trimis pe mess că îl aștept eu, că mi-e dor de el, că ce face și el a zis că vine azi la școală și a venit. A venit și din cauza prietenilor am dus-o deja spre nașpa cu implicarea lor și l-am ignorat pentru inceput. După i-am zis buna, el era cu un prieten comun și ii zicea să se tina după mine cu el și eu cu fetele. Dă in fine s-a tinut și când i-am zis buna parcă zici că s-a speriat după a stat mai deoparte și nici nu a mai vorbit cu mine. Azi i-am trimis mesaj pe mess. Mâine pleacă și vine la vară. xD Nu pot să trag nicio concluzie din toată povestea asta, toți colegii îmi spun că mă place dar nu știu. Când a plecat de la școală era la depărtare de mine, cred că m-a văzut dar nu a venit să-si ia la revedere. Mersi că ați citit? V-am atenționat că e roman

Răspuns Câştigător
| Cătălin12Mihai19 a răspuns:

Probabil nu și-a luat rămas bun pentru că a uitat sau a fost timid. Dar este clar că te place. Poți să vezi cum se comporta cu tine daca ii zici ulei lucru care un prieten ar reacționa altfel și vezi ce se întâmplă, succes.

3 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Te place. Si daca tot vine la vara de ce sa nu incerci sa fii impreuna cu el (asta daca si tu il placi, normal)?

| Al3xanndra explică:

XD mersi

| Cătălin12Mihai19 a răspuns:

Mulțumesc pentru funda, succes