| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am si eu o problema si m-am gandit ca mai este poate cineva pe aici in aceeasi situatie cu mine.Acum o saptamana am inceput sa ma intalnesc cu un baiat.Prima intalnire a fost grozava, scantei de ambele parti.Totul era minunat ca-n filme.La fel si restul saptamanii. Vorbeam la telefon in fiecare seara si ne spuneam "iubitule" si "iubito".Eu tin foarte mult la el, mai ales ca este si primul meu iubit. Totusi oamenii din dragoste mai fac si lucruri stupide.Asa am facut si eu.Pentru ca el parea prea bun pentru a fi real am vrut sa par si eu mai buna pentru el.El este genul care munceste foarte mult.Asa ca m-am gandit ca nu i-ar placea o fata somera, ca mine, ca m-ar considera buna de nimic.Si am zis ca am slujba.Ieri ne-am intalnit iar.Si s-a apucat sa-mi puna tot felul de intrebari despre slujba mea.Eu am raspuns cam vag, iar apoi am stat muta tot restul intalnirii ca nu ma puteam gandi decat ca el o sa se prinda ca n-am slujba si n-o sa mai vrea sa fie cu mine.Pe el l-a deranjat ca am stat muta. Apoi aseara l-am sunat si mi-a raspuns cu greu.I-am spus ca merita o explicatie pentru ca am fost asa tacuta si i-am povestit ca n-am slujba si ca n-am vrut sa-i spun asta pentru ca mi-a placut f mult de el inca de la inceput si nu stiam cam ce impresie o sa-si faca despre mine, daca o sa mai vrea sa fie cu mine.I-am spus si ca-mi pare rau.A mai vb cu mine putin si apoi a zis ca nu ma aude bine.Si ca ma pupa.Dar azi este prima seara in care nu m-a sunat si ma simt f singura, vinovata si proasta.Nu stiu ce sa fac.Imi place foarte mult de el.Pana la el nici unul dintre baietii la care am tinut nu a tinut la mine.Am facut o greseala pentru ca sunt lipsita de experienta in relatii, dar faptul ca mi-am cerut scuze, nu inseamna nimic? Oare nu facem toti greseli cand vine vorba de dragoste mai devreme sau mai tarziu? Ce credeti ca ar trebui sa fac pentru a mai fi cu el?

Răspuns Câştigător
| Achtor a răspuns:

Sa le luam pe rand:
1. E foarte bine ca ti-ai cerut scuze si sa faci mereu asta daca te simti vinovata pentru ceva ce ai facut. Multe cupluri se despart din cauza orgoliului pentru ca nu stiu sa isi ceara scuze cand gresesc.
2. DA, toti facem greseli cand vine vorba de dragoste pentru ca atunci cand iubim cu adevarat inebunim (intr-un fel big grin).
3. Daca iubesti pe cineva merita sa lupti pentru el indiferent ce sanse ai... speranta moare ultima mereu, daca tii la el si il iubesti spune-i asta acum pentru ca tine minte ''nai tarziu'' poate insemna niciodata, nu mai astepta spune-i ce simti. Asculta doar vocea inimii asa vei fi fericita!

P.S: Sper ca te-am ajutat :*

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa se intampla cand incepi cu o minciuna si se pare ca nu ai facut acest lucru ca o incepatoare. Nu ai decat sa astepti rezultatul muncii tale, fara sa ai pretentii si iluzii prea mari.

| Costellino a răspuns:

Faptul ca l-ai mintit, l-a facut sa isi piarda increderea in tine. Faptul ca ai facut asta cu gandul ca relatia va merge mai bine daca spui asa, ar trebui sa treaca cu vederea si sa isi dea seama cat de mult tii la el si sa nu se supere. Faptul ca el ti-a zis ca nu te mai aude bine si te pupa, inseamna ca nu ai de ce sa iti faci griji daca te iubeste cu adevarat. In cazul in care nu mai vrea sa fiti impreuna din acest motiv inseamna ca nu te iubeste cu adevarat si a cautat motiv ca sa se desparta de tine. Asta e parerea mea...