| eualexandra321 a întrebat:

HEY,FRATILOR! Azi in prima zi de scoala l-am vazut pe baiatul de care imi place si el m-a vazut si se uita la mine pe furis. Cand a iesit din clasa sa mearga la un laborator, a iesit ultimul si nu s-a alaturat colegilor lui ci statea mai in spate cu 2 m si ma privea cu coada ochiului iar cand a trecut pe langa mine a lasat capul in jos si se uita asa pe o parte.Ce credeti? ma place si e timid si s-a intimidat rau?laughing

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

E posibil sa te placa, dar se pare ca este mormoloc. Lasa-l sa mai creasca.

| AndreiPiticu99 a răspuns (pentru neutrino):

Mersi ca miai aminit ca sunt si eu timid

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Si eu sunt la fel, sfatu meu este sa-l iei usor, sa-i arati cati place de el si sai dai curaj, si daca prinde curaj e foarte foarte bine pentru tine. ser ca te-am ajutat mult succes

| KooKoo a răspuns:

Mda bine ca miai amintit de scoalalaughing

| Z6 a răspuns:

Clar, tipul te place.
Dar se pare ca e foarte, foarte timid
Te soarbe din priviri, sperand ca nu o sa-l observi. ( asta pentru ca ii e frica sa nu razi de el. )
Nu ai ce face. tu trebuie sa te bagi intr-un dialog cu el.
Intr-o pauza, intreaba-l de ce se uita asa strident la tine. si sunt doua variante de raspuns. ar putea sa nege, sa se faca rosu. si sa inchida subiectul ( asta in cazul ca e timid). dau ar putea pur si simplu sa-ti zica. clar.
Oricum, ofera-i atentie. uita-te si tu la el!

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

Sigur te place

| kikatsuki a răspuns:

Da daca iti place si e pampalau sa iti spuna ca si el te place, fa tu primul pas