| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat din cls de la mine.
problema e ca el stie ca imi place de el.
mi-a zis ca nu ma place dar eu nu cred asta pentru ca se poarta frumos cu mine, imi zambeste, imi rasunde la toate gesturile.
are 11 ani ca mine si e dragut de numa. sora-sa care are 10 ani e draguta cu mine si pe ea o iubesc ca si cum ar fi sora mea iar ea la fel pe mine. ea mi-a spus astazi la scoala ca frateso (baiatul de care imi place mie), vrea sa fie cu mine impreuna iar eu cum sunt mai timida mi-e frica sa-l intreb daca e adevarat. cum sa il intreb? pe mess? as prefera mai bine in fata sa-l intreb dar puteti sa-mi dati sfat cum sa ii zic in fata si cum pe mess? va rog...winking dau funda normalwinkinghappy

4 răspunsuri:
| Elysssa a răspuns:

Daca ti-a zis ca nu te place, inseamna ca asa este, deci nu te mai tine dupa el.Esti cam mica pentru iubiti la 11 ani.Ai timp de baieti toata viata, de ce sa stai acum dupa unul? Daca cineva se poarta frumos cu tine, nu inseamna ca te si iubeste si ca si-ar dori sa fie cu tine.E bine sa nu confunzi unele lucruri. happy

| MissWow234 a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun asta, dar am impresia ca baiatul asta nu face decat sa se joace cu tine, metaforic vorbind, desigur. Daca ti-a spus ca nu ii place de tine desi stia ca il placi, atunci ori nu te place, ori te place dar este un motiv pentru care nu vrea sa fie cu tine, un motiv peste care nu poate trece. Si inca un sfat: nu mai avea atat de multa incredere in sora lui. Surorile au tendinta de a fi foarte protective asupra fratilor mai mari. Iti spun asta din proprie experienta(si eu am un frate mai mare)

| LittleB124 a răspuns:

Hey fratilor am uitat sa scriu ca imi spune mereu ca ii e dor de mine.

| annie4u a răspuns:

laughingCe fain e sa fii de varsta ta! Lucrurile nu sunt asa complicatelaughing.Eu zic sa te apropii tu de el sa vezi daca e adevarat pentru ca daca nu e,sa nu pici tu prost pentru ca stiu ca in perioada asta a varstei tale,vei fi ff dezamagita daca acesta iti va spune ca nu e adevarat ca vrea sa fie cu tine! Lasa lucrurile sa vina de la sine, vezi cum se poarta cu tine, mai intreab-o pe sora lui cum si cand i-a zis el asta.si cam asa cevabig grin