| alina14 a întrebat:

Imi place de un baiat din scoala, este de aceeasi varsta cu mine, m-am interesat de la niste prieteni daca are prietena si din cate am inteles nu are, cand am vorbit ieri pe mess i-am cerut nr de tel si i l-am dat si eu pe al meu. Aseara i-am scris un mesaj :"Eu te iubeam de mult timp, dar vad ca tu nu ai observat asta".
Si vad ca nu mi-a raspuns la mesaj, este foarte urat din partea lui. De ce nu mi-a raspuns? Voi baietii daca ati fi fost in locul lui ati fi raspuns la mesaj, nu?

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

I-ai dat, mesaj pe telefon, deci!

Inseamna ca e aproape imposibil sa nu il fi vazut!

Fac si eu variante ca user-ul de sushee hee :

1.nu e interesat de tine
2. i te-ai pus pe tava cu declaratia ta de dragoste si i-a pierit cheful de tine (lucru pe care tu nu trebuia sa il faci caci asa l-ai indepartat de tine daca el nu tine la tine)
3. e blocat si nu stie ce sa iti raspunda, caci el mai mult ca sigur nu te iubeste!

Parerea mea e ca ai procedat gresit spunandu-i ca il iubesti din moment ce nici nu va cunoasteti. Dai impresia de obsedata procedand asa, una care il urmareste din umbra! Pune-te in situatia lui si vei gandi la fel!

Esti fata. femeie, lasa-te mai greu cucerita si nu fa primul pas pana nu vezi si la el o scanteie de 'ceva'!

| Derye a răspuns:

Ai 3 variante:

1) E extraterestru si nu iubeste oamenii
2) E vampir si ii este frica sa nu te faca si pe tine vampir
3) Nu era la pc/a iesit de pe mess.

Alege tu...

| Stefania a răspuns:

Pai...ai trei variante

1.Nu te place

2. Ii este rusine de tine ca sa zica si el, poate ca de aceea nu ti-a scris inpoi

3.Nu are credithee hee

Si daca nu te mai cauta pe mess inseamna ca ii este rusine sa recunoasca.Succes :-X

| Lorelai a răspuns:

Pentru ca nu a vrut. Din moment ce tu ai facut primul pas sa fii cu el, gandeste-te ca nici el nu te ia prea in serios, putin ii pasa de tine. Daca il lasa-i pe el sa incerce sa te cucereasca era alta treaba.

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui de prima data ca il iubesti, chiar daca si lui i-ar place de tine. fa-i pe misterioasa o sa fii mult mai interesanta pentru el, si nu spune intotdeuna ce simti, pentru ca pe urma si-o ia in cap.lasa-l pe el sa te cucereasca.trebuia sa il lasi pe el sa iti ceara nr de tel nu sa il ceri tu. RABDARE! te pup. mult succes!

| αndï a răspuns:

De obicei cand primesc mesaje de la o fata, RASPUND, oricine ar fi, daca m-i se pune in lingurita ii raspund perfect ok daca nu am nimic cu ea, si nu imi place de ea... daca imi place ma prefac ca nu stiam nimic despre asta si ii continui jocul happy

also : daca nu raspunde la mesaj probabil l-a vazut dar nu vrea sa iasa cu tine, dar e destul de las sa nu recunoasca.

Si incearca sa nu te mai arunci asa imediat, ia-l subtil, parshiv asa cum numai voi fetele stiti, si ai fa vezi ca la un moment dat vei reusi sa seduci un baiat happy

| stefangeles a răspuns:

Nu as fi dat impresia de orgoliu si de nepasare doar ca se te fac mai ambitioasa in inceperea acestei relatii big grin... nu mai da mesaje incearca sa vorbesti cu el pe bune si ai sa vezi ca si barbati oricat orgoliu si indiferenta cara cu ei se lasa induplecati la vorbele unei femei big grin

| a răspuns:

Derye eu cred ca ea i-a trmis un mesaj pe telefon...
Poate nu a stiut ce sa-ti raspunda, poate a fost doar socat, cand isi va face curaj poate iti va raspunde, sau poate nu-l intereseaza, asta in cel mai rau caz.

| crissti a răspuns:

Poate era socat ...adica daca nu ati prea vb cine stie.thinking