| no_5867 a întrebat:

Imi place de un baiat este mega dragut dar nu am curajul sa ii spun in fata ca il plac este mai mare decat mine cu 3 ani dar asta nu vad a fi o problema nu stiu cum sa fac sa ii spun ...........ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| paul0013 a răspuns:

Depinde si de tine si de el...adica daca el e timit spune-i prin telefon, mess sau biletele dar daca nu cand il vezi mai singur spune-i... dar inca ceva...inainte de a-i spune incearca sa vorbesti cat mai mult cu el, sa va cunoasteti si dupa aia spune-i si spune-i repede cana nu ti-l ''fura'' cinevawinking
succes!kiss

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Invita-l la o piesa de teatru, sau la un film, deschide o discutie despre scriitorul tau preferat si schimbati impresii. In acest fel, veti discuta, veti vedea daca sunteti compatibili si poate iti va spune si el ca te place.

| monyk a răspuns:

Buna, pai nu ii spune direct, ci arata-i prin gesturi, lasa-l sa faca primul pas el, dar stai prin preajma lui, intra in vorba cu el, zambeste-i des, si cucereste-l, bafta.

| madalicious a răspuns:

La 12 anisori iti arde de dragalit cu baieti de 15 ani?laughing lasa`te!

| no_5867 explică:

De unde stii uh ca am 12 ani?

| no_5867 explică:

Si apropo nu am 12 ani

| anonim_2791 a răspuns:

Pai daca si el ii timid trimitei un sms si spune-i si invita-l la un fil si asa puteti sa mai povestiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai 12 ani și el 15, mai bine renunță la idee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pupa-l pe obraz asa dintrodata si pe urma pleaca, eu ii pupam pe toti pana tarziulaughing, trebuie sa incepi cu ceva, atinge-l usor cu mana, uita-te la el, zambeste-i, vorbeste-i!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica cum ...mega dragut? da tu cum esti? ca de frumosul si bestia inca nu am auzit.adica mega dragutul si alexandra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandra, mi-am dat cu presupusul, oare de la ce ar putea veni acel 12 din nickname? Nu trebuie să am dreptate, dar să știi, fata la generală și băiatul la liceu... să știi că nu merge. Crede-mă, știu ce vorbesc.
Și oricum, dacă erai mai mare sau cu mai multă materie cenușie, nu mai postai aici de la bun început.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur dai de stire dar in asa mod ca sa nu ii spui in direct dar sal lesi ca el sasi dea seama singur si sa faca el primul pas