| fernanda1999 a întrebat:

Imi place de un baiat foarte foarte mult.Momentan nu suntem impreuna povestea vine cam asa:prietena mea cea mai buna a fost cu el acum un an, noi ne-am cunoscut recent(eu si el)acum 2 sau 3 saptamana. Daca as vrea sa fiu cu el ea s-ar supara foarte tare deoarece ea vrea sa fie iar cu el.La inceput cand a aflat de la cineva ca imi place de el a fost geloasa pe mine si nu a vorbit cu mine 2 saptamana. Ce e de facut? sa aleg baiatul visurilor sau prietena.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Cam greu dar tinand cont ca ea a fost cu el acum un an deci s-au despartit, sia cam ratat sansa deci ca o prietena buna ar trebui sa te lase si pe tine la o sansa desi daca ea este orgolioasa si il vrea doar pentru ea cu toate ca a dat-o in bara odata, daca inca il mai iubeste o sa iasa urat. acum tu alegi daca o sa fi cu el ea o sa fie foarte geloasa, daca nu o sa fi cu el ea o sa fie cu el si tu probabil o sa fi geloasa pe ea sau o sa suferi nu crezi ca cel mai bine ar fi fost sa faci o intelegere cu ea sa nu fiti nici una din voi cu el? Sau sa-ti dea si tie o sansa si daca e sa fie sa fi cu el sa accepte din moment ce ea sia ratat sansa... alege tu! Si gandeste-te cat de buna prietena iti este si ce ai pierde daca te-ai combina cu el si viceversa

| Kamy11 a răspuns:

Pai cam urat happy... Orcum inimii nu poti sa ii ordon asta trebuia sa ii zici prietenei tale, pentru ca acum asta e iti place iti place. Dar ar trebui sa te gandesti deoarece 1:Nu sti daca te place, 2tongueoate ca in 2-3 saptamani nu l-ai cunoscut asa bine, 3: Nu cred ca ar fi bine sa strici o prietenie pentru un baiatwinking. Parerea mea este sa porti o discutie cu prietena ta sa o intrebi ce simte pentru baiat daca inca simte dau daca e doar orgoliu de fata ca a fost al ei si acum de ce sa fie si al tau.Asta e se intampla laughing)... Ce sa zic bafat!