| AnaaMaria1995 a întrebat:

Imi place de un baiat si i-am marturisit lucrul asta aseara datorita faptului ca si el mi-a dat de inteles ca m-ar place. Insa, spre surprinderea mea, a vazut mesajul dar nu a zis absolut nimic. Acum ma simt extrem de ciudat si imi pare rau ca am facut asta. Ce sa mai cred atata timp cat el mi-a dat anumite semne cum ca nu ii sunt indiferenta, dar in acelasi timp nu mi-a raspuns la acel mesaj?

8 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu știu cine a inventat chestia asta la mesaje să poți vedea dacă îl vede sau nu, dar văd că aduce doar disperare!
Poate nu poate să îți răspundă, poate nu te place, poate nu știe cum să reacționeze...
De ce să îți pară rău că i-ai mărturisit că îl placi? Ar trebui să scapi de o grijă, nu să ai una nouă.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Doar nu era sa te ignore total nu? voi fetelor nu mai actionati disperat, crede-ma daca chiar nu ii erai indiferenta fara nici o scuza te chema la un suc sau macar te cauta pe facebook si vb cu tine, asta ti-o spune un baiat. acum nu ramane decat sa il lasi in pace, lucru care si-l doreste din moment ce ti-a ignorat mesajul

| corbulalbrosu a răspuns:

Asteapta sa-i vezi reactia. Nu mai faci nimic, lasa-l pe el deoarece cum s-ar spune "mingea" este in terenul lui. El este cel care trebuie sa faca urmatoarea miscare.

| neutrino a răspuns:

Ai dezamagit baiatul!

| SkyPilot a răspuns:

Poate ca nu se astepta. Poate ca se gandeste sa iti spuna ceva frumos si nu se prea descurca. Da-i un pic de timp.
Ar fi fost mai bine sa ii fi spus in persoana. Ai fi inteles din reactia lui care este adevarul si nu ti-ai mai fi stricat o zi facandu-ti fel de fel de ganduri.
Acuma ca tot ai facut-o, cere-i sa vorbiti fata in fata si intreaba-l daca ar vrea sa fiti impreuna. Daca te accepta veti avea o relatie frumoasa, iar daca nu macar stii cum stai, te detasezi de el si iti vezi de viata ta. Se spune ca sfarsitul groaznic este preferabil groazei fara sfarsit, decat sa suferi cateva luni fara sa stii cum stai, este mai bine pentru tine sa stii de acum si sa faci ce trebuie ca sa il uiti.

| AnaaMaria1995 explică:

Mi-a propus sa iesim afara si m-a si cautat pe fb, nu e asta problema. Nu ma mai gandeam ca nu ii sunt indiferenta daca nu facea lucrurile astea.

| AnaaMaria1995 explică:

YaHabibi, mesajul i l-am lasat pe facebook nu pe telefon tocmai datorita faptului ca nu are credit.

| YaHabibi a răspuns:

Nu trebuie sa iti para rau. poate nu are credit pe telefon d'asta nu ti'a raspuns laughing) So, wait!