| meryy11 a întrebat:

trec direct la subiect... daca imi place de un prieten bun si nu vreau sa imi stric prietenia cu el ce sa fac? cred ca ati inteles despre ce e vorba...

4 răspunsuri:
| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Buna! Oooo da. mi s-a intamplat. si cred ca oricui. Ei bine sfatul meu e sa-l lasi pe el sa faca acest pas daca nu niciodata sa nu incerci tu asta. cunosc persoane care au stricat orice legatura din cauza asta. Toate cele bune si ai grija ce faci te pup!

| neutrino a răspuns:

Pupa-l odata, asa din prietenie, si apoi asteapta.

| SüßesHäschen a răspuns:

Deci tie iti cam place de el smug? Am trecut si eu prin asta a inceput sa imi placa de un prieten si i-am spus si la urma nu l-am simtit ca cum am fi doar niste prieteni el acum cand ma vede ii este rusine, mai mult il intimidezi si cand dau sa vorbesc cu el fuge. deci *sar* putea sa o cam stici dar nu rau. doar il faci mai timid

| meryy11 explică:

Dap,dar el nu stiu daca ma place si nici nu cred ca stie ca imi place de el sadAndrei nu o sa se rusineze niciodata ba din contraaaa o sa se comporte cred ciudatt in plus cred ca daca vreau sa ii spun v-a trebui sa astept 2 ani macar. diseara e sedinta cu pariintii iar noi stam mereu in curtea scolii 2 ore si sta si el ..am sa incerc sa propun un joc in care sa ne tinem de mana sa vad cum reactioneaza daca ma tin cu el de mana...