| Andrea2530 a întrebat:

Imi place de un tip si el mi-a spus in mod clar ca-i place de mine.Dar am iesit doar o data in calitate de prieteni si a spus ca vrea sa ma scoata la un first date. Dar noi nu vorbim prea mult si nici nu prea avem despre ce totul e asa random.
Cum sa il fac sa nu isi piarda interesul pentru mine?
Sau cum sa stiu ca el chiar ma place si nu vrea doar sa isi bata joc?

Răspuns Câştigător
| Atlas33 a răspuns:

Aspectul fizic si aparentele au primul cuvant de spus dar nu si pe ultimul, cu cat te apropii mai mult de o persoana vor prinde glas alte atribute sau defecte, lucruri care iti vor fi pe plac sau nu.Acum depinde cat de tare te prin calitatile,lucrurile bune,si cat de mult te vor face sa te retragi defectele,dar in momentul in care nu aveti lucruri in comun despre care sa discutati,atata timp cat dialogul e suprimat de tacere si ganduri, e un semn clar ca sufletele voastre nu se atrag atat de mult cum v-ati fi dorit sa se intample. Nu neaparat doi oameni frumosi se pot intelege, sau se pot iubi, pentru a ajunge la acest impact emotional este nevoie de chimie, flirt..altceva, ce nu se poate spune, scrie sau mima.Nu te agata de un aspect fizic cu un suflet ce-si impinge pasii, oriunde altundeva decat unde esti tu.Cand vei iubi cu adevarat vei intelege, si nu vei mai avea nevoie de sfatul nimanui, te lei lasa purtata de instinct chiar daca asta va insemna sa-ti marturisesti cu nonsalanta tot ceea ce simti, ce crezi si ce speri.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Să nu te arăți prea disperată de el, să nu-l sufoci cu supărari și gelozii stupide și o să fie ok

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ce varsta ai?

| Andrea2530 explică (pentru CristiDinBucuresti):

19, dar tocmai ce am iesit dintr o relatie de 3 ani si chiar nu mai stiu cum sa ma comport cand e ceva nou.

| Ely1234567 a răspuns:

Vorbește cu el despre sentimentele talewinking