| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Imi place enorm de mult de o fata,as da orice pentru ea,insa nu fac nimic pentru a o cuceri,nu vorbesc cu ea,nu o salut,ma salute ea mereu, in schimb de craciun a venit sa ma colinde, imi raspundea la mesaje.Nu aveam o lamurire, asa ca l am pus pe cel mai bun prieten al meu sa I trimita mesaj desi stiam ca nu I place sa I trimita cineva mesaje.Acesta I a spus ca o plac foarte mult si nu stiu cum sa o abordezea I a zis,, I am spus foarte clar ca nu l plac, m am saturat sa primesc mesaje de la toti prostii.Nu mi a spus niciodarta ca nu ma place,stia ca o plac dar nu mi a zis asa cevaVreau neaparat sa o cuceresc,sa o fac sa ma placa,nu prea am vorbit cu ea, si in preajma ei devin enervant, fac glume proaste.Cum sa fac sa ma apropii de ea? Sa ma vada bine astfel incat sa fim impreuna? De dimineata I am trimis un mesaj in care I am spus cat de speciala era pentru mine,ca refuzul ei m a jignit,ca trebuia sa se mai gandeasca,si ca nu mi place ca mi a facut prietenul prost asa ca am lasat mesajul asa incat sa l vada,iar cand tasta sa mi scrie am blocat o ca sa simta si ea durereIntelegeti ca chiar o plac,enorm si nu accept ca poate nu e sa fie, vreau si eu niste sfaturi ca sa si dea seama cine sunt cu adevarat? Multumesc, credeti ma ca de dimineata nu mai sunt om!

21 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa o abordezi tu direct.
Nu prin prieteni sau mesaje.
Du-te la ea, ia-o de mana si spune-i ce simti

| En3Rgi a răspuns:

Au doamnee ce situatie ciudata...deja sunt confuz.Pai daca iti place de ea trebuie sa fie reciproc.Nu ai cum sa o obligi sa te placa daca nu te place.E imposibil.Nu poti sa faci asa ceva.Trebuie sa cauti alta(dar asta in cazul care nu tine la tine). Daca tine la tine atunci vorbeste mai mult cu ea.Fii tu insuti, nu de lua dupa altii.Asta e cel mai bun sfat.Fii tu insuti.Ca daca incerci sa fii prea amuzant sau sa memorezi niste sfaturi cretine/tutoriale...frate nu te vad bine.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru En3Rgi):

Nu crezi ca e cam devreme sa zici ca nu ti place cineva atata vremec at nu l cunost?

| En3Rgi a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Da si aici e ceva...Dar depinde de fiecare pana la urma.Toti gandim diferit.Stiu ca sentimentele se dezvolta in timp.Dar poate sa nu te placa, chiar si daca e prea devreme.Asa am avut eu un caz cu o fata care am placut-o si inca o plac.Dar ea nu ma place si asta e.Dar sa iti spun sincer? Suntem foarte apropiati ca prieteni si ma bucur pentru asta.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru En3Rgi):

Ceea ce lumea nu intelege e ca, eu nu o fac sa ma placa, vreau sa stiu sa comport astfel incat ea sa observe ceva la minenu sa o oblig sa vina de las sine ceva, asta vreau altii au reusit

| Serban_Albu_1994 explică (pentru En3Rgi):

Adica sa o fac sa si dea seama ca merit o sansa, ca poate va fi veva inte noi

| En3Rgi a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Asta necesita timp.Si in final daca ea nu da semne ca te place o sa ramaneti prieteni.Poate...asa in cel mai bun caz. Daca o disperi prea mult e posibil sa te ignore ca o sa te creada disperat.Deci iti zic sa ai grija si sa gandesti la consecinte inainte sa faci un lucru anume.Eu zic sa o lasi sa vezi daca iti da mesaje fara sa ii dai tu. Daca nu iti da inseamna ca nu ii pasa si nu are rost sa te complici.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru En3Rgi):

CE mesjae sa mi dea?

| Serban_Albu_1994 explică (pentru En3Rgi):

Nu imid a mesaje fara sa I dau eu, inainte imi dadea pana I am facut un episode urat

| Serban_Albu_1994 explică (pentru Serban_Albu_1994):

De fapt nici nu pre a o salut, am facut o imatura si razgaiata mai de mult

| En3Rgi a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Ce mesaje? Orice... orice mesaje sa iti dea.Sa te intrebe ce faci, ce se mai intampla in viata ta. Daca nu iti trimite e clar ca nu ii pasa.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru En3Rgi):

A zis ca asteapta sa fac eu asta! Imi raspundea si imi pune emoticoane, cand o facea, vreau sa o fac s ai I pese, sa I atrag atentia

| Serban_Albu_1994 explică (pentru En3Rgi):

In schimb unui baiat de aici din vecini(suntem vecini)ii trimite mesaje, iese seara cu el, doar ei 2, il ghionteste, vorbeste cu el, se enerveaza ca nu I raspunde la telefon sau la mesaje, dare l nu o place.

| En3Rgi a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Iti zic in cazul meu cum a fost cand incercam sa ii atrag atentia fetei de care iti zisai.Si e o fata destul de populara si frumoasa.Nu prea vedeam sa am sanse eu la ea.Dar uite ca suntem prieteni foarte apropiati.
La inceput vorbeam doar pe fb...dar vorbeam foarte foarte mult, ore insir pana noaptea la 3, si asa am continuat +ca ne vedeam la scoala des si o mai faceam sa rada in pauza.Intr-o zi am conduso acasa.Si dupa nu am mai dat semne de viata deloc.Nici la scoala nu am mai bagat-o in seama.Sa vad cum o sa reactioneze.Si pana la urma dupa o saptamana mi-a spus ca ii e dor de mine si cum vorbeam cu ea.Si na...atunci vezi daca ii pasa.Cand iti simte lipsa.Asta trebuie sa incerci sa vorbesti foarte mult cu ea.Sa o faci sa rada.Sa fii tu insuti.Si sa incerci sa nu mai vorbesti cu ea cateva zile dupa. Daca nu iti mai zice nimic nu ii pasa iti zisai frate.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru En3Rgi):

Eu I am dat block azi ca m a enervat! L-a facut prost pe preitenul meu cel mai bun,care e si mai mare ca ea si i-am scris un mesaj lug si I am spus ca m a facut sa ma simt ca un prost,m a respins in ultimu hal, i a spus lui,, I am spus ff clar ca nu l plac" si nu mi a zis asa ceva, ba din contra, ca e mandra ca o place un baiat mai mare.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru En3Rgi):

El I a sris pe facebook, fara sa o cunoasca, daca are vreo importanta!

| En3Rgi a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

E o falsa...bine ca imi spusasi.E genu ala de fata care isi bate joc de cine apuca, deoarece o amuza.Nu...in locul tau nu as mai vorbi cu ea deloc.M-as abtine.Nu are rost sa iti stricii relatiile cu prietenii pentru o "fufa".Nu are rost sa suferi pentru ea, pentru ca ea nu sufera pentru tine.Intelegi? Uit-o.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru En3Rgi):

Nu pot, numai cand am gandesc sa o uit incep palpitatiile! Vreau sa imi dea o sansa, sa ne adaptam unu altuia, si ar trebui sa sufere si stie ca are pe cineva care o poate face de ras

| En3Rgi a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Vad ca nu pot sa te conving...eu am incercat.Iti zic, ca unele fete nu merita.Nu are rost sa te complici oricat de mult ai tine la ea.In fine.Chiar incercai sa te ajut.Bafta in continuare!

| Chevyn a răspuns:

Stiu cu te simti ori lasi timpul sa iti vindece ranile ori te apropi zilnic incet incet de ea incepi sa o bagi in seama incerci sa o ajuti la scoala cu cate ceva incerci sa o inviti la o inghetata si cand esti noaptea aseara o iei cu discutii mici apoi te apropi de ea facando sa rada apoi ii spui incet zi cu zi cat o placi.

Noroc!

| Sultan a răspuns:

Incepe prin a invata sa scrii, daca ii scrii si ei tot ca aici vei sta mult si bine sa te placahappy