| popmirgea1999 a întrebat:

Imi place foarte mult de o fosta colega de clasa. Ea e acuma la alt liceu. Cum sa intru in vorba cu ea pe facebook? Sunt mai timid de felul meu. Ea e mai iesita decat mine(adica iese de fiecare data prin oras si chestii de astea). CUm sa o invit la un suc? Cred ca ma refuza 100%

2 răspunsuri:
| aqsta15 a răspuns:

Ii zici "buna" cel mai probabil o sa iti rasupunda la fel, o intrebi ce mai face, cum e la liceu, daca ii place noi colegi, daca ii e dor de fosta clasa, ai ce vorbi cu ea, stai linistit gasesti subiecte. Dupa ce vorbesti cu ea o jum de ora sau o ora sau cat consideri tu ca e de ajuns, ii zici ca trebuie sa iesi ca ai treaba dar daca e sa iesiti la un suc sa mai vorbiti, sigur o sa iasa daca i-a facut placere sa vorbeasca cu tine.
PS. Nu mai fi timid ca nu o sa te ajute cu nimic, si eu eram ca tine timid si mi-a fost foarte greu, dar am reusit sa ma eliberez de timiditate si e super. Iti urez succeswinking

| CameliaBrown a răspuns:

Spune-i c-ai vrea s-o revezi, si sa mai discutați puțin de una si alta. Intreab-o ceva de genul " Ai vrea sa ieșim la un suc? "