| popmirgea1999 a întrebat:

Salut, IMi place foarte mult de o fosta colega( din generala, acum suntem a 12-a) ea e genul de persoana mai populara, adica e cunoscuta de mai multi, poate si din cauza ca iese tot timpul prin oras, la suc etc, pe cand eu nu prea ies(ma stie si de treaba, zic eubig grin In generala cel mai bine ma intelegeam cu ea, dar generala e altfel decat liceul). De fiecare data cand ne intalnim ne salutam si schimbam vreo 2 vorbe. Acum cateva zile am intrat pe facebook pe ea dar nu mi-a raspuns. Ce sa fac?(poate e si din cauza ca a auzit lucruri rele despre mine, dar eu nu stiu sa fi facut la cineva ceva rau, adica sa barfesc si chestii de astea) Ea sta mai mult cu baieti si fete populari, cunoscuti, pe cand eu nu prea ies prin oras si chestii de astea. Imi place foarte mult de ea. Va rog frumos sa-mi dati cat mai multe sfaturi.

Va multumescccc

3 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Orice ai incerca, trebuie sa incerci sa fii prevazator ca sa nu te faci de ras in fata ei. Gaseste un pretext pentru a-i scrie, cat de simplu, gen cu ce telefon/camera si-a facut o poza sau asa. Daca iti raspunde dezvolta un pic subiectul, apoi o intrebi ce-a mai facut. Nu o tii mult de vorba si iesi. Eventual ii poti cere parerea in legatura cu un anumit subiect de care esti deja documentat, ca sa porniti o discutie si sa ai si o opinie mai inteligenta. Trebuie sa pornesti subiecte care sa starneasca o emotie, orice emotie, de exemplu familie, animale de companie, cercul de prieteni, dar fara a intra prea mult in spatiul ei vital. In cazul in care nu pare dornica sa se angajeze intr-o discutie, ar trebui sa renunti.

| ioanaiacob a răspuns:

Pai, si eu m-am intalnit cu asta, tot in generala (sunt intr-a IX a ) happy
E normal ca sa stea cu baieti si fete populare caci asa isi "sporeste" popularitatea. Casa fiu sincera, ea va vrea sa fie cu unul din baietii populari cu care sta ea, dar depinde si de caracterul ei si depinde de ce intelegi tu prin : " e de treaba ". Nu-ti fa prea multe sperante ca sa nu fi dezamagit mai apoi. Are balta si alti pesti big grin

| ioanaiacob a răspuns:

Sper sa te fi ajutat big grin