| Milanezull a întrebat:

Am 15 ani (clasa a 9-a). E o fata la scoala, cu mine in clasa, imi place foarte mult de ea, si sunt sigur 100% ca si ei de mine. Lunea trecuta am primit un biletel scris de colega ei de banca, dar semnat cu numele fetei de care-mi place care zicea ca ma pupa:*. In aproape fiecare seara vorbim pe facebook, despre tot felul de lucruri...Cand ne intalnim urmatoarea zi la scoala ma pierd in ochii ei frumosi:* ai mi se rupe filmul uneori. Eu sunt putin cam timid de felul meu, dar sunt amuzant, glumetz; si de fiecare data o fac sa radabig grin Ce as putea sa fac asa mai romantic, sau cum s-o invit in oras, etc?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Invit-o in oras cu un pretext oarecare- sa te consulti cu ea in privinta unei carti/dictionar/manual/culegere. Dupa ce cumperi sau nu, o poti "trata" cu o ciocolata, inghetata, prajitura, sau pur si simplu va puteti plimba si sta de vorba.

5 răspunsuri:
| rockelle75 a răspuns:

Ești „glumetz"? e clar

| abcde12345 a răspuns:

Cand sunteti cu prietenii, stati in spate si priviti va ochi in ochi cateva secunde, pana cineva observa si o sa fie ceva gen " smug". pana intr o zi cand o sa iti iei inima in dinti, si cand va priviti o saruti... e mai greu la inceput, dar nu imposibil

| greyhound a răspuns:

Cumpara niste flori sau niste lumanari din-alea de design (alea de le gasesti prin supermarket 100 buc 20 lei, stii tu)
te duci acasa si scrii din petalele de la flori sau lumanari "vrei sa bem un suc?" sau ce-ti vine tie in minte. Faci o poza si i-o trimiti pe facebook.

| Milanezull explică:

Faza ca ea sta la internat, eu la apartament cu parintii (ea e din alta localitate, si in week-end se duce acasa); scoala o termin la ora 19:20, s-o invit seara sau dimineata pe la 11-12 inainte de scoala?big grin

| Milanezull explică:

Care.i problema?