| popmirgea1999 a întrebat:

Salut, IMi place foarte mult de o fosta colega( din generala, acum suntem a 12-a) ea e genul de persoana mai populara, adica e cunoscuta de mai multi, poate si din cauza ca iese tot timpul prin oras, la suc etc, pe cand eu nu prea ies(ma stie si de treaba, zic eubig grin In generala cel mai bine ma intelegeam cu ea, dar generala e altfel decat liceul). De fiecare data cand ne intalnim ne salutam si schimbam vreo 2 vorbe. Acum cateva zile am intrat pe facebook pe ea dar nu mi-a raspuns. Ce sa fac?(poate e si din cauza ca a auzit lucruri rele despre mine, dar eu nu stiu sa fi facut la cineva ceva rau, adica sa barfesc si chestii de astea) Ea sta mai mult cu baieti si fete populari, cunoscuti, pe cand eu nu prea ies prin oras si chestii de astea. Imi place foarte mult de ea. Va rog frumos sa-mi dati cat mai multe sfaturi.
Va multumescccc

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Acum asteapta sa-ti raspunda, nu te grabi!

| SkyPilot a răspuns:

Poti incerca sa o inviti si tu la suc. Si daca accepta, ii oferi o floare.

| koWalski a răspuns:

Frate,chestia asta cu popularismul e expirata....incearca sa iti schimbi mentalitatea, sun-o si intra in conversatie cu ea, intreab-o ce face chestii d'astea.la final intreab-o daca i-ar face placere sa va intalniti in oras, daca zice da o scoti si u la un suc si o prajitura, dar ce e cel mai important cand te intalnesti cu ea sa ii cumperi 1 (UNU) trandafir rosu.mancand la prajitura acolo, ii faci si u ceva complimente, si ii spui ca iti place de ea (si alte discutii)cel mai important este SA NU TE INTIMIDEZI! daca nu vrea sa iasa cu tine in oras, ii spui ca raspunsul ei te cam dezamageste..PS acum ajuta-ma si tu pe mine si fa ce iti zic sa nu scriu naiba romanu' asta degeaba chiar sunt curios daca o sa dea roade sfatul meu

| popmirgea1999 explică (pentru koWalski):

Inainte de toate, vreau sa vorbesc cu ea pe facebook, dar nu se cam deranjeaza sa-mi raspunda. Mi-a fost colega de clasa(dupa cum ai vazut si in intrebare). Cred ca nu o sa am nicio sansa la ea. Asta e. Deja i s-au urcat fitele la cap, cum a vazut ca e mai cunoscuta, cum gata...