| somndevoie a întrebat:

Imi place muult de o fata si mai vorbim pe mess o gramada de lucruri si mereu radem, chiar daca din timiditate ne mai intrebam si despre scoala si am mai mers de vreo 3 ori la scoala impreuna. Fata de alte fete ea nu se da la mine si asta imi place, insa in acelasi timp imi si displace deoarece eu o plac. De cand a venit vacanta n.am mai vorbit sad, i-am trimis duminica un mesaj de Paste si n. a raspuns. Ok poate nu mai aveam pentru ca de obicei raspunde. Cum sa aflu daca ma place? As vrea o metoda din care sa-mi dau seama, nu vreau sa o intreb deoarece e cam critica si nu vreau sa-mi imaginez ce s.ar putea intampla. Si va rog fara raspunsuri de genu scoate. o la un suc, film etc. Mai stiu ca. i plac leaganele desi are 15 ani si ma gandeam sa profit cumva

3 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Oai ce dor mi sa fiu copil laughing Prietene sfatu meu e sa te gandesti bine cum o sa fie daca incepi o realtie cu ea. Deci sa incerci sa iti imaginezi ca o sa trebuiasca sa va intalnii apropae tot timpu si o sa trebuiasca sa povestesti cu ea tot timpu si din alea. Si nu o sa mai poti fi asa apropiat cu celalate fete cuc are vorbesti ca mna...asa-i treaba. Si dupa aia daca vrei sa aflii daca-i place de tine fara ca ea sa stie ca tie iti place de ea iti pui o prietena sa o intrebe. Nu un prieten o prietena o fata! Crede-ma o sa stie ce si cum sa intrebe fetele sunt experte la asa ceva. Sau daca vrei sa dai cartile pe fata o inviti sa iesiti la o gura de aer pe un leagan daca zici ca-i plac si i spui ca te framanta ceva. Ea normal o sa te intrebe ca ce e ecel ceva si i spui ca simti mai mult pentru ea decat pentru o simpla prietena si de acolo o sa iti dai seama daca inroseste si zambeste ai prietena daca incepe sa se scarpine in cap si sa scaoat sunete gen "aaahhh..." te-ai supt.

| SabbySabbynutza a răspuns:

Buna.Pai o sa. ti zic cum ma comport eu cand imi place de un baiat avad aceias varsta ca,, iubitica" ta.Sunt darnica cu acea persoana, ma uit la el cam mult..., Ma inrosesc cand e langa mine, vorbesc mult si prostlaughing, sunt geloasa cand vorbeste cu alte fete si asta se vede foarte evident la minelaughing. Incerc sa vorbesc cu el orice chiar si lucruri prostesti sau mai putin importante doar ca sa vad cum ii mai merge, de exemplu il intreb ce tema avem?(chiar daca stiu ce tema avembatting eyelashes il pun sa-mi ia o melodie de pe net, chiar daca pot sa-mi iau si eu pur si simpubatting eyelashes. Sper sa te fi ajutat si bafta cu ea.:*:*

| hitman112 a răspuns:

Incearca sa s te dai la alta fata in prezenta ei ca sa vezi cum reactioneaza, daca e geloasa atunci te place, daca nu atunci ramaneti doar prieteni.