| somndevoie a întrebat:

Vorbesc cu o fata pe mess o gramada de lucruri si mereu radem, chiar daca din timiditate ne mai intrebam si despre scoala. Fata de alte fete ea nu se da la mine si asta imi place, insa in acelasi timp imi si displace deoarece eu o plac. De cand a venit vacanta n.am mai vorbit sad, i-am trimis ieri un mesaj de Paste si n. a raspuns. Ok poate nu mai aveam pentru ca de obicei raspunde. Cum sa aflu daca ma place? As vrea o metoda din care sa-mi dau seama, nu vreau sa o intreb deoarece e cam critica si nu vreau sa-mi imaginez ce s.ar putea intampla. Si va rog fara raspunsuri de genu scoate. o la un suc, film etc. Mai stiu ca. i plac leaganele desi are 15 ani si ma gandeam sa profit cumva

1 răspuns:
| KeporLove a răspuns:

Am avut si eu o prietena tot asa din discuti pe messenger si afland de la prieteni apropiati din anturaju ei ca nu ii este intr-o relatie si mai vorbea de mine cand avea ocazia, mam facut curaj si am intrebat-o daca ii place de mine. A fost ceva scurt si la moment.
Incearca sa afli daca are prieten, daca ii place de cineva, fa-i complimente cand prinzi ocazia.
Cand te intalnesti cu ea deschide un subiect romantic si interesant, uitate in ochi ei o sa iti dai seama daca te place sau nu
Bafta!