| Shimax a întrebat:

Imi place muult de un baiat si suntem prieteni ...cum sa fac sa-i spun ca vreau sa fim impreuna? (nici macar nu stie ca il plac) si am 11 ani...

Răspuns Câştigător
| Andree67 a răspuns:

Daca esti prietena cu cineva nu ai cum sa fii si impreuna respectivu'... Ideea e ca daca sa presupunem ca esti cu el intr-o relatie si cumva va despartiti, atunci se va strica si prietenia, crede-ma am trecut prin asta 1 data, te inteleg, dar alege, ori esti cu el, ori esti amica lui, e un sfat prietenesc pe care-l consider mai interesant decat acele sfaturi banale gen:" lasa, vei fi cu el", care sunt pline de minciuni doar pentru funda, pe cand acesta care contine adevar si putina durere e mult mai ajutator happy

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mult prea devreme te-ai gandit ca iti place un baiat, crede-ma!
Ai de asteptat ani de zile ca sa poata sa inteleaga el ce-i spui, la 11 ani,un baiat are mintea la skate,extraterestrii si vampiri,dragostea(fie si copilareasca) e inexistenta si inca nu stie de ce exista si fetele astea pe lume,doar incurca locul sunt plangacioase si ciudate!
Asa ca, revino-ti, nu te fa de ras si mai ai rabdare.
Te rog!

NOname
| NOname a răspuns:

Sunt de acord cu greece12.
Sunteți încă prea mici pentru o relație, iar băieții se maturizează mai greu.
Bucură-te de copilărie! Mai ai timp de băieți.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Aoleu te cam grabesti. ai toata viata inainte sa tot ai relatii.

| LivLiviu a răspuns:

Eu zic sa pui problema ca un fel de gluma. Si asa, daca vezi ca nu e incantat de idee, nu vei iesi prost din situatia asta big grin

| iulicuuu a răspuns:

Eu zic mai bine nu, esti destul de micuta si daca sunteti prieteni mai bine nu