| PaulaDaria a întrebat:

Eu sunt ma timida si cum sa ii spun unui baiat ca il plac in fata? O place pe alta, dar macar sa stie ca mie mi-a pasat de el.

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Off. De ce oare nu spuneti si cat ani aveti?! Conteaza foarte mult!
Incearca cu un compliment banal, de gen ce bluza sau camasa faina poarta, cum il avantajeaza sau ii pune in evidenta ceva, sau, ca ai auzit ceva frumos despre felul lui de a fi si ti-a starnit curiozitatea, etc. Dar daca accepta si mai mult, sa va inalniti, plimbati sau si film, sarut, vezi sa afli intai ce si cum e cu cealalta, sa nu faci rau, caci raul facut constient se intoarce dar mai ales cu dobanda! Si cred ca nici tie nu ti-ar place sa iti sufle alta prietenul!
Puteti deveni si prieteni foarte buni, nonerotici!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul o place pe alta ce nu pricepi? daca esti asa disperata sa mergi la el da-i bataie, o sa rada de o sa se cace pe el

| corbulalbrosu a răspuns:

Crezi ca ar fi interesat sa afle sentimentele tale fata de el? Daca da spune-i, daca crezi ca nu atunci ar fi fara rost. Totusi ai putea incerca sa-i vezi reactia. Succes!

| pufipo a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Oke, si daca dupa aceea o batjocoreste?
mno, e cu dus întors

| WaterDrop a răspuns:

Dupa atata timp inca nu avut curaj sa-i spui? Daca ea este in alt oras, ce mai astepti? Trage`l afara din clasa si spune`i direct "Buna, stiu ca iti place de X, insa sa stii ca eu te plac si nu mai rezistam fara sa ti`o spun." Vezi ce zice si daca nu te place si el la randul lui macar ai scapat de o grija in loc sa te mananci atata in ganduri.Curaj.

| pufipo a răspuns:

Daca o place pe alta, de ce sa ii spui?
doar sunt curioasa
daca te placea pe tine, as mai fi zis

| dorin1995 a răspuns:

Un sfat : nu iti face sperante false
acum eu nu cobesc si nu iti doresc raul sincer dar o sa suferi daca iti faci sperante ca ve i fi cu el
Ia ti inima in dinti si il apuci de mana il tragi deoparte si incepi asa " Bai baiatule (bai numele baiatului.) uite care e problema imi placi. Ti e iti place de mine? si o sa raspunda.
Asa ai fost scurta si la obiect
Ps: incearca sa fi directa si ve i sti o treaba 100% sigura si ai rezolvat problema

| ariana8228 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa vb cu el intre partu ochi, daca tu il placi de ce nu-i spui asta? Trebuie sa te eliberezi. Si in plus ce ai de pierdut? Du-te si vb cu el.
Iti urez succes...happy