| yoAnonimul a întrebat:

Imi poate recomanda cineva o carte cu un subiect interesent si sa aiba 150-200 pagini? (Preferabil un autor strain)

19 răspunsuri:
| ConnstanntiN a răspuns:

Esti baiat citeste "Confesiunile unui cap al mafie" de Philip Carlo (daca o gasesti, e greu de gasit) si o sa imi multumesti, e genul de carte care te face sa treci de la un baietas inocent la un barbat adevarat cu simtul raspunderii si multe altele, sunt sigur ca o sa fie pe genul tau (e inspirat dintr-un caz real) citeste-o si dupa sunt sigur ca ai sa imi dai fondita! big grin

| yoAnonimul explică (pentru ConnstanntiN):

Sa imi dai un pm cu id'ul tau

| ConnstanntiN a răspuns (pentru yoAnonimul):

Nu imi da voie sa iti trimit mesaj. Anyway...la ce iti foloseste id-ul meu?tongue

| yoAnonimul explică (pentru ConnstanntiN):

Crezi ca o pot gasi la biblioteca? Chiar m-ai facut curios...

| ConnstanntiN a răspuns (pentru yoAnonimul):

Nu stiu ce sa zic, merita incercat...eu tin minte ca am fost cumparat-o cu ziarul financiarul thinking caut-o pe la biblioteca, daca nu, da comanda pe net, crede-ma merita citita happy

| ConnstanntiN a răspuns:

Si iti multumesc ca ai pus o astfel de intrebare, putini oameni in ziua de azi care sa intrebe de carti (dupa ce o termini sau daca nu o gasesti si vrei alta sa ma contactezi am sa iti mai zic, asa ca de la barbat la barbat big grin nu ca de la sandra brown la o femeie laughing )

| nimiiiiiic a răspuns:

Incearca Maitreyi, nu este de un scriitor strain, dar e interesanta dragostea dintre cei doi si finalul.happy

| Soonia a răspuns:

Poti sa citesti Amurg daca vrei eu am citit-o si e suuuuper!

| ConnstanntiN a răspuns (pentru Soonia):

Bai sonia...dar ce frumoasa esti, deci stateam si ma uitam asa ca prostu la poza ta si ma punea pe ganduri (nu ma puteam abtine sa iti zic asta big grin / banuiesc ca tu esti in poza whistling )

| Soonia a răspuns (pentru ConnstanntiN):

Da eu sunt big grin

| ConnstanntiN a răspuns (pentru Soonia):

Esti frumoasa foc tongue esti genul meu de fata.

| Soonia a răspuns (pentru ConnstanntiN):

Ok, dar nu iti face sperante prea mari laughing

| ConnstanntiN a răspuns (pentru Soonia):

Sperante? in ce sens? tongue eu ti-am facut un compliment.

| Soonia a răspuns (pentru ConnstanntiN):

Nu la genul ala de spernate ma refeream dar mersii ori cum de compliment!

| Soonia a răspuns (pentru ConnstanntiN):

Nu la genul ala de sperante, dar ori cum mersi de compliment!

| Alanda18 a răspuns:

Iti dau mai multe carti:
Mark Twain - Print si cersetor
Jules Verne - 20.000 de leghe sub mari, O calatorie spre centrul pamantului
Barbara Taylor Bradford - Pretul Succesui(2 vol), Pastreaza visul(2 vol), Sa fii cel mai bun (o epopee)
Agatha Christie - Trei purcelusi (roman politist)
Frances Hogson Burnett - Mica printesa
Alphonse Daudet - Piciul
Jack London - Colt Alb
Hector Malot - Singur pe lume
sper ca te-am putut ajutahappy

| justbleahh a răspuns:

Furtuna in paradis-sandra brown
ador cartea asta

| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Uriasul cel prietenos de Roald Dahl

| adddaa a răspuns:

Marc Levy - Si daca e adevarat... (are si o continuare)
Am citit-o (are cam 200 pag, cum vrei tu sa fie happy ) si n-am putut s-o las din mana pana n-am terminat-o. Mi s-a parut foarte bine scrisa.
Tot una care mi-a placut mult de tot: Guillaume Musso - Vei fi acolo? (si asta are tot o continuare) odata ce citesti primele pagini, cartea, prin actiunea ei te va atrage din ce in cel mai mult.
Sper sa le incerci si poate iti vor placea! Lectura placuta!
Sper ca te-am ajutat happy
O seara buna!