| silvipisicutza a întrebat:

Hei, TPU! Luni trebuie sa prezint o carte la scoala, poate cineva sa-mi dea o sugestie? Ar fi buna una mai scurta si scrisa de un autor strain lol. Dau funda! ❤

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Paulo Coelho-Alchimistul
Harry Potter vol.1
Biblia(mai ales Noul Testament)

John Green-Sub aceeasi stea.

Jules Verne-20 000 de leghe sub mari

happy Succes la scoala.

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

„Canterbury Tales" ( Povestiri din Canterbury ) de Geofrrey Chauser.
„ Decameronul" de Giovanni Boccaccio.
„Belle de jour" ( Frumoasa de zi ) - am uitat autorul; am citit-o cînd aveam vreo 16 ani.

| AvalohAlyn a răspuns:

Ar mai fi:

Singur pe lume-Hector Malot
Cismigiu and comp-Grigore Bajenaru
Aventurile lui Tom Sawyer -Mark Twain
Aventurile lui Huckleberry Finn-Mark Twain
Minunata calatorie a lui Nils Holgersson prin Suedia(de Selma Lagerlof)

Succes la scoala.

| cnvv a răspuns:

Fahrenheit 451 scrisa de Ray Bradbury

| jackos a răspuns:

Îți sugerez 'Dragă John' de Nicholas Sparks sau 'Piramida Roşie - Cronicile Familiei Kane' de Rick Riordan, sunt cărți foarte bune.