| Crinalz25 a întrebat:

Îmi răspunde sec, mă lasă cu seen iar apoi îmi răspunde peste 1-2 ore. este fostul prietenei mele, am vorbit despre asta cu ea. a spus că e ok daca vorb cu el. Ce fac? Să mai vorbesc cu el?

9 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Nu

| sofisis a răspuns:

Fostii sau actualii prietenelor mereu sunt off limits. Este o regula de bun simt, daca vrei sa iti pastrezi prieteniile. Oricat ar zice ca e ok sa vorbesti cu el, nu e. Si iti garantez ca in sinea ei, prietenei tale nu ii convine.
Iar daca si el e lasa-ma sa te las si nu te cauta...ce naiba sa mai tragi de el? Nu e interesat. Chiar nu iti dai seama?

| Emma30555 a răspuns:

Nu prea e in regula ca doua prietene sa aiba acelasi iubit. In plus nu merita

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu, cu atât mai mult că e fostul prietenei. Nu e sigurul băiat de pe lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa bune prietene sunteti ca impartiti si iubitii? Asta este cam urat si aiurea. Am dubii in privinta prieteniei voastre dar ma rog.
Intrebare: Tu, daca ai primi un mesaj de la cineva de care iti place/pasa, i-ai raspunde dupa 2 ore? Banuiesc ca nu, deci raspunsul este ca probabil nu esti asa importanta pentru el. Ar trebui sa ai mai mult orgoliu si respect de sine si sa nu mai stai sa iti raspunda el numai cand are chef. Gaseste pe cineva pentru care sa fii prioritate

| ShamelessQboy a răspuns:

Dacă si el simțea acelasi lucru pentru tine, cred ca era ok, dar din ce zici tu te cam ignora!
Deci nu cred ca are rost sa iti pierzi vremea cu el!

| petitconseil a răspuns:

La ce te asteptai? Poate el sufera inca dupa ea si nu-ti spune tie.Nu te mai mira ca nu te baga in seama, eu cred ca nu e vindecat de fosta lui.winking

| weloveit a răspuns:

Trebuie sa iei in calcul faptul ca este fostul prietenei tale! Doi la mana, daca iti raspunde dupa ceva timp si nu imediat, din start nu ti da aceeasi importanta pe care tu i o dai. gandeste te ca la fel cum s-a purtat cu prietena ta, asa se va purta si cu tine! Vei pierde o prietenie si la sfarsit vei fii dezamagita ca nu totul este cum te ai asteptat. Poate fii si genul de "*** boy"

| Sofi209 a răspuns:

Nu ar trebui sa mai vorbesti cu el, este fostul prietenei tale si daca aveti o prietenie buna, cu siguranță pe ea o deranjează deși nu ti spune.