| anonim_4396 a întrebat:

Imi studiez gainile din curte, si cred ca ajung la concluzia ca ele au nu numai suflet, dar si sentimente. Cocosul e atent cu toate gainile lui, scormoneste dupa rame si le striga sa vina la ospat cand gaseste vreuna, tipa si se bate cu alti cocosi daca atenteaza la mandrele lui, e in stare sa se sinucida si la mine in cap de nervi daca ma dau la "pupezele" din cotet. Dar si ele, vai ce mandre sunt de cocosul lor! Ce se mai lauda cand fac vreun ou, ce se ciondanesc intre ele pe favorurile lui, ce mai... love cu L mare!
Boon, si dupa love vine sexul. Doua gaini a trebuit sa le fac ciorba, ca le-a cocosat nemernicul de carlan pana le-a rupt spinarea. Dar ele tot mai vroiau!
Boon, si dupa sex vin puii. Mame atente, clocesc pana lesina de foame. Tot tacamul. Daca au chef! Daca n-au, pur si simplu abandoneaza oul pe undeva. Si aici ma gandesc la oameni: ce pacat ca nu ne-am nascut pasari, ci mamifere. Daca eram pasari, si nu vroiam sa facem copii, aveam o scuza: pur si simplu dadeam nitel cu oul de pamant si ooops! S-a spart, sorry, lasa ca fac altul cu alta ocazie! Dar nu suntem pasari, ce sa-i faci! Trebuie sa ne controlam nitel, ca avem creierul nitel mai mare decat al unei gaini, sau sa ne acceptam destinul de mamifere.
Deci, pro sau contra avorturi?

6 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

O.ooo ce imaginatie ai.Cat de mult ai putut sa scrii despre niste banale gaini.
Nu ma pasioneza urmaritul gainilor asa ca nu stiu ce sa zic, dar ma bucur ca nu sunt gainahappy

| qLoveSmileღ a răspuns:

Wow.Esti nebun rolling on the floor

| reborn4x3 a răspuns:

Du-te ma la psiholog ia auzi la el zici ca e o telenovela pentru gaini aktceva inafata de gaini nu a de facut?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt pro pentru omleta!
Da tu ce faci acolo, spionezi bietele gaini ca sa vezi cum arata un ou stresat de tara?!?! rolling on the floor asta inca nu s-au inventat, la mine la sat le pun sa-si faca si rate bancare la cotet, sa vezi atunci oua si pui stresati!
Ai si porci la sat? saracii! sad Data viitoare banuiesc ca o sa apari cu povestiri de la troaca cu laturi, sau cum am vazut eu un buhai pitic destul de batran, care se chinuia sa faca sex cu o vaca.Pacat ca vacile nu rad...pentru ca am fi dus-o la abator.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu am porci, e plin satul de ei. E de ajuns sa las poarta deschisa si ma trezesc cu vreunul in curte, incercand sa-mi smangleasca roaba, lopata, rotile de la masina, ceva.Ce-or face cu ele, Dumnezeu stie, ca n-am vazut mistret sa munceasca ceva, stau tot timpul prin baruri... troaca cred ca e pe-acolo, ca mie mi-a fost frica sa intru in cocina aia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pro. Nu stau sa ma gandesc la argumente, religioase, stiintifice, sentimentale. Sunt un milion daca vrei sa le gasesti, dar tinand cont ca suntem in crestere galopanta, ca si populatie globala, ca sexul se practica ceva de genul "mai bine merg la cutarica sa ne altoim decat sa stau in casa" si copiii si-asa ies pe banda rulanta, iar posibilitatile materiale sunt din ce in ce mai mici, numarul copiilor abandonati in crestere, atunci: da, sunt de acord.