| pavilion012 a întrebat:

Imi vreau fosta prietena inapoi! dar ea nu vrea pentru ca am refuzat-o cand s-a intors la minesad... nu pot sa o uit dar are prieten! cum sa fac sa scap de starea astacrying

Răspuns Câştigător
| iubi_duby75 a răspuns:

Uau`. Tu chiar esti un sentimental :o
Nu prea cun0sc baietii ca tine happy. cred ca tu esti o mare exceptie.
iti spun toate acestea incurajandu`te SA FII BARBAT!

bafta cu barbatia happy.

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, e pacat ca ai refuzat-o cand ea s-a intors la tine, dar fapta e consumata si acum are prieten...incearca sa te gandesti la altceva, fa diferite activitati sa nu iti stea gandul la ea, gandeste-te ca viata merge inainte si pe viitor ai grija ce decizii iei sa nu iti para rau mai tarziu!
De multe ori se intampla sa refuzam persoanele la care tinem, pe moment nu ne dam seama ce facem, dar apoi regretam si ne dam seama ce mult ai iubit acea persoana, asa e mereu, abia dupa ce pierdem pe cineva realizam ce am avutsad...
Totusi mai sunt fete, incearca sa iti faci o noua prietena asa cum si fosta are prieten, poti si tu. Timpul vindeca ranile, ai rabdare sa mai treaca un timp, accepta realitatea, dar nu te inchide, ci fa ceea ce iti place, iesi cu prietenii, viziteaza diferite locuri ai sa vezi ca vei scapa de aceasta stare, stiu cum e, dar va trece...

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

A fost greseala ta si tot ce mai poti face acum e sa nu o mai repeti niciodata!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Timpul vindeca ranile dar lasa si niste cicatrici. Asa ca ai mare grija cum te vindeci incat sa nu iasa sechelele la iveala si invata-ti lectia, gandeste-te bine unde ai gresit ca sa nu repeti gafele si cu urmatoarea zana.

| Rasta Man! a răspuns:

Baubau-le, se pare ca ai puso...laso nu o mai plânge atâta, ieși în oraș la agățat și gata! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabe sanse sa scapi repede de starea asta.nu trebuia sa o refuzi cand s-a intors la tine, acum asta e...Se spune ca "cui pe cui se scoate". asa ca nu strica sa incercihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In faza asta sunt si eu. Cand ies afara cu prietenii, rad, glumesc, ma simt bine iar cand ma intorc in casa, simt cum mi se sfasie inima. Sunt genul de baiat care spune "te iubesc" pentru ca asa simte, nu ca sa fie vorbele spuse. Eu pun suflet in relatie la fel ca baubau.noaptea astept sa adorm si imi vin in minte toate imaginile cu mine si cu ea.nu stiu cum sa scap de gandurile astea! incerc sa ma gandesc la altceva dar nu tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca ai gresit si roag-o sa se intoarca la tine

| Daea a răspuns:

Prea multe sanse sa scapi de acesta stare, nu sunt, din pacate, si cel putin nu acum cand, spui tu, are deja alt prieten... cunosc si eu senzatia, si te inteleg ca iti este greu. Sigura ta consolare ar fi sa nu te mai gandesti atat de intens la ea, sa cauti sa iti umpli timpul cu activitati care sa te impiedice sa te gandesti la ea... Stii ce am facut eu cand am trecut prin asa ceva? Ai sa razihappy, m-am facut cont pe Counter-Strike-Sourcehappy, da, si imi omoram si frustarile pe acolo, apoi a intervenit resemnarea si m-am impacat cu ideea ca totul s-a dus, din prea mult orgoliu, din prea multa ambitie. Este bine sa lasi loc de buna ziua, si un,, iarta-ma'', spus sincer, poate face minuni, de multe orihappy Nu mai fi trist, fruntea sus! happy

| eminem100 a răspuns:

Fu7eo baa.

| pavilion012 explică:

Bai mersi sunte-ti tari! faza e ca nu an refuzat-o odata si gata...am ajuns aici! treaba e lungahee hee si ea ma refuzase pe mine de doua ori, deci am avut motive sa fac asta, dar ce a suparat-o pe ea, cred, a fost ca prima data si ultimadata (acum) eu am refuzat-o straight face

...si sa facem o telenovela frumoasa : am vb cu vara-sa si a zis ca a luat-o razna, nici ea nu stie daca are prieten si ca tot la mine o sa se intoarca. probabil nu tine mult.eu astept! mersi incaodata

| pavilion012 explică:

App.
mi-am facut prietena...nu merge! si nu sunt genu doar sa ies in oras sau sa fac alte acctivitati si sa o uit! cand imi place de cine ...imi place frate nu ma joc! nu mi se pare corect sa spun "te iubesc" si dupa aia sa o uit la prima iesire in oras >sad sau la orice altceva!

| wizzard a răspuns:

Eu o sa raspuns mai scurt. si eu am trecut prin aceeasi situatie. e greu dar tine minte o vorba "daca e cineva sau ceva care iti va aduce zambetul pe buze atunci ala/aia sa fie " asa ca daca stii ce vrei: lupta! nu e deloc usor. dar ce mai e usor in ziua de azi. Succes!

| sarinutza a răspuns:

Pff iarta-ma ca fac asa dar am sa repet raspunsul pe care l-am dat unei prietene acum o saptamana ar trebui sa vorbesti cuea sp ca nu o poti uita etc. iar apoi daca te lasa sarut-o happy daca nu reactioneaza asta e sau ai putea sa te iei in gura cu prietenul ei pentru ea dar cu ea prin preajma ca sa vada ca sa ii dai de inteles ca intr-adevar iti place happy

| vlad21 a răspuns:

Mah nu stiu ea ti-a dat o sansa daca u ai refuzato...intalnestete cu alta fata ca sa o faci geloasa

| Luci_3716 a răspuns:

Du-te la ia cerei scuze si roag-o sa se intoarca la tine