| DPaul a întrebat:

pentru inceput vreau sa va spun ca apreciez foarte mult munca fiecaruia dintre voi, care va straduiti sa dati raspunsuri care ajuta unele persoane si uneori chiar si pe mine. As-i vrea sa fiu si eu mai activ pe aici. insa timpul nu prea imi permite asta...Nu sunt genul sa pun intrebari insa acum chiar simt ca nu mai pot si am nevoie de ajutor.

De o vreme incoace ma simt foarte ciudat, singur, nefolositor, in plus..nu stiu cum as-i putea sa trec de starea asta...am incercat cred ca de mai bine de 3 ori sa imi fac o prietena care sa ma ajute. sa trec peste... insa de fiecare data mi-a facut mai mult rau, fiind ori refuzat(intr-un fel frumos), ori lungit ca sa imi vad singur de drum si sa o las in pace.

As-i fi foarte recunoscator daca mi-ati da o idee cum sa scap de starea asta.pur si simplu nici eu nu ma mai suport. Am un prieten bun caruia ii spun tot, insa tind sa cred ca de la un moment dat si el s-a saturat de mine, doar ca nu imi spune asta ca sa nu ma simt mai rau.

Va multumesc pentru timpul acordat,
O seara faina si un week-end placut.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...uite ca si eu am deseori astfel de sentimente asemanatoare, e cam greu, caci intr-adevar ai nevoie de cineva careia/caruia sa-i zici. Un prieten adevarat nu se va satura niciodata sa te asculte, dar intr-adevar am avut si eu o asa stare ca am crezut ca si prietenul meu se va satura sa ma asculte. Dar trebuie sa incerci sa te ridici singur, s ate gandesti la reusitele tale, de exemplu sa asculti melodii ce-ti dau curaj prin versurile lor. Trebuie sa continui sa fii puternic si sa lupti pentru scopul ce il ai in viata, desi nu e usor. Fiindca prietenii nu se stie niciodata cat de buni sunt, dar tu independent de ei trebuie sa lupti, desigur si cu sustinerea lor

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petrece mai mult timp cu prietenii. Încearcă să te distrezi. Socializează! Te va ajuta mult.

| DPaul explică (pentru anonim_4396):

Am incercat asta deja. insa nu prea da roade. imi trece cat timp sunt cu ei. si apoi starea revine straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie un jurnal te va ajuta enorm de mult