| ioanamaria2000 a întrebat:

Împlinesc aproape 2 ani de cand sunt cu iubitul meu. Cum as putea sa-i conving pe ai mei sa ma lase sa merg la el, care sta in orasul de langa? Am aproape 19 ani si ei tot gasesc motive ciudate ca sa nu merg. As vrea sa gasesc o cale la care ei sa nu poata refuza.

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Le spui ca te duci sa muncesti si ca stai in chirie cu o prietena.

| gege12321v a răspuns:

Ai 19 ani, din punct de vedere legal poți face ce vrei! Dar zile cea mai cunoscuta metoda "mă duc la o prietena" sau încearcă să îi tragi de o parte sa purtați o discuție mai intensa, Intr un moment când sunt amândoi într-o stare buna și îi iei cu "am 19 ani, sunt cuminte...etc" și rezolvi

| ioanamaria2000 explică (pentru gege12321v):

Sper sa mearga cu discutia...o sa incerc
Sa ma gandesc cum sa le zic