| Mariinaa a întrebat:

In bloc la mine s-a mutat un nou baiat de vreo 17 ani si imi face ochi dulci sincer imi place de el e dragut dar cand vreau sa vorbesc cu el ma blochez si renuntstraight face. Ieri m-am intalnit cu el si am vorbit dar nici unul nu avea curaj sa spuna despre atractie straight face. Imi puteti da niste sfaturi plizz?

17 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Iesiti amandoi in fata blocului, discutati nu-ti fie rusine sa vb cu el, dragostea e un sentiment placut.frumos,insa nu sari pe el, va zice ca esti o disperata! Lasa-l pe el sa faca primul pas(insa daca tot nu indrazneste-l invita la o ciocolata calda, asa mai vb cu el pe diferite teme, il intrebi de...eu stiu fotbal ca asta le place baietilor)

| LinNaA a răspuns:

Chiar sunt de acord cu '''nebunuuuuuu'''asteapta sa-l cunosti pentru a si mie mi s-a intamplat asta si asteapta nu totul deodata dar la timpul potrivit
tu nu arata catzi place.mai asteapta sa faca si el prim u pas nu numai tu.
toate o sa fie la timpu lor...succese

| tim a răspuns:

La o cicolata? la o bere eventual, daca zice ca nu bea deloc e un mincinos, clar. Intra in discutii, dar discutii din astea comice, asa se leaga prietenia, apoi treptat.treceti la fazele urmatoare daca e cazul.Succes

| udarb a răspuns:

Cati ani ai? Banuiesc ca ai vreo 13 - 14 la varsta asta o fata cand vede un baiat mai frumos ca "dracu" ii place automant de el. Sfatul meu este urmatorul:"Lasa sa faca el primul pas ca sa nu iti spuna ca lui place de tine si sa ramai de fraiera"

| zuzulici a răspuns:

Nu stiu.cunoastel mai bine, lasa-l sa te cunoasca si dupa aia iti dai seama ce vrea si ce vrei u.In caz contrar...fii mai hotarata si cerei sa iesiti la o plimbare sa vb...winking:*:*

| Allegria a răspuns:

Asteapta sa-l cunosti ca doar nu e dragoste la prima vedere...nu ii spune ca te atrage ceva la el laughing fa in asa fel sa isi dea el singur seama.

| TheToxicNightmare a răspuns:

Mai intai iesiti in fata blocului sa faceti cunostinta mai bine(n-ti fie teama, trage aer in piept si prinde curaj)apoi, daca baiatul ala te place, ai noroc, te asezi pe banca(daca ai in fata blocului) va asezati pe benca, te tragi mai langa el si daca vrei sa il saruti poti sa ti curaj si sa il saruti( asta doar daca esti mare, normal).

| latexcap93 a răspuns:

Hei happy. Tu esti cea din poza de pe profil :-s? sa fim seriosi laughing. Lasa baiatul in pace.

| Pampam a răspuns:

Heyoo. E aiurea! Poate fi o chestie trecatoare! Sau poate ca el o face doar de distractie! Nu prea dai detalii, dar din cate zici tu nu prea il cunosti! Nu te grabi [-x! Poti sa te amagesti! Si tu vei suferii, nu altcineva! Bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Priveste-l si tu la fel, da-i impresia ca il placi. Pe urma, daca tu esti timida, poate el va face primul paswinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi frumos la el, nu spui nimic si il saruti.sa vedem ce o sa zica dupa asta.de fiecare data a functionat la mine.cu barbatii tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheamal si tu pe afara... si asa o sa poti petrece mai mult timp. si o sa va cunoasteti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fai si tu ochi dulci.Si aranjeazate captivai atentia. S i o sa-l ai la degetul mic.

| ada_6183 a răspuns:

Incearca sa ii ceri ajutorul, gen ca nu poti sa deschizi usa sau altceva. Poti sa ii zici ca nu ai cu cine sa iesi afara, sa te plimbiwinkingSau cand esti singura acasa, cheama-l pe la tine sa va uitati la un film.happyNu trebuia neaparat sa devii iubita lui, ci macar ceat mai buna prietena a lui.Cu timpul relatia de prietenie va trece la una de iubire.:X

Răspuns utilizator avertizat
| saftadragos a răspuns:

Salut!
Trebuie sa fi mai indrazneata, pentru a avea ceea ce vrei in fiecare minut, si dupa treci la altul(baiat)

| reloaded a răspuns:

Asteapta ca o sa te curteze, ai rabdare