| roxy_9146 a întrebat:

Acum 2 luni si ceva am cunoscut pe messenger un baiat foarte dragut, si am tot vorbit am vrut sa ne intalnim sa vedem daca ar putea fi ceva intre noi caci atractie fizica sigur este, dar a fost o vreme urata si nu ne-am putut intalni.
Imi place forte mult de el e un baiat frumos ingrijit si sincer, pot sa spun ca mii-a impartasit multe secrete de ale lui si eu la fel.
Smbata ne vom intalni undeva intr-un parc si vreau sa fac impresie buna, nu prea am tangente cu fardurile si toate cele imi place sa fiu mai naturala el ansa isi face freza tot timpul are pircing se imbraca foarte frumos. Nu vreau sa isi faca o impresie proasta despre mine.
Va rog ftelor dati-mi niste sfaturi si repede daca se poate nu prea mai pot sa intru pe internet

Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

1 Nu trebuie sa te intalnesti cupersoane cunoscute pe internet. insa daca tu ai incredere e ok insa eu te sfatuies sa iti mai iei o prietena cu tine si ii spui si lui sa isi mai ia un amic.

2 Faptul ca el este ''cochet'' nu iunsemna ca nu ii va placea o fata simpla, naturala

3 Nu trebuie sa te prefaci ceva ce nu esti.
De ex daca tu te imbraci diferit de cum te imbraci tu de obicei sa zicem ca te imbraci sexi pentru a il atrage si te mai si fardezi daca te vede vreun amic coleg de al tau le va spune tuturor si vor rade de tine se vor auzi vorbe urate nu trebuie sa faci o schimbare asa mare pentru ca e prea brusc si nici tu nu vei sti cum sa te porti cum esti u in fiecare zi sau sa ai o atitudine sa se potriveasca cu tinuta(conteaza ff mult).
Eu zic sa adopti o tinuta decenta, frumoasa cat despre farduri daca ai ochi verzi foloseste ca fard o culoare portocalie sau culoarea aia ca si fondul de ten si poti sa dai pe buze cu putin glos roz foarte deschis preferabil transparent.
Daca ai ochi albastri poti folosi un fard gri pentru ochi caprui foloseste nuymai rimel si creion de ochi daca ai ochi mari.
Bfta!
fundita