| anonim_4396 a întrebat:

In data de 24 am avut contacte sexual, ieri a fost ziua ovulației. Am avut doua contacte ambele protejate, in care l-a primul a ejaculat si la al doilea nu. După ce a ejaculat prima data nu imi aduc aminte daca s-a spălat sau nu, dar a mers la baie si după am avut iar un contact sexual tot protejat de la început. E posibila o sarcina? Daca nici nu a ejaculat in mine si ambele contacte au fost protejate

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul in care am formulat raspunsul la cealalta intrebare postata, eu nu am avut de unde sa stiu ca si cel de al 2-lea sex a fost protejat ca si primul, fiind folosit si in timpul celui de al 2-lea sex un mijloc de protectie fiindca acest lucru nu a fost specificat in intrebarea postata initial. Dar acum ca ai precizat si specificat acest aspect foarte important, in acest caz raspunsul devine complet diferit fata de cel oferit initial/prima data. Fiindca si al 2-lea sex la fel ca si primul a fost protejat si protectia folosita a rezistat pana la sfarsitul sexului ramanand intreaga/intacta, atunci rezulta ca NU poate exista nici cea mai mica posibilitate de a se forma o sarcina. Acesta este de fapt rostul si rolul oricarei metode de protectie folosite, si anume de a permite partenerilor sa intretina contacte sexuale in orice zi a ciclului menstrual si de asemenea de a-i permite barbatului sa nu isi intrerupa sexul atunci cand placerea devine maxima, ci sa ejaculeze sperma in prezervativ inca in timpul sexului pe care sa-l continue pana ce penisul ii ''moare'' complet si penetrarea nu mai poate fi continuata. big grin

1 răspuns:
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu poate fi vorba de sarcina in conditiile astea. N re cum de vreme ce v ati protejat.