| 1Nimeni1 a întrebat:

In final am făcut sex cu iubitul. Nu am mai făcut-o cu nimeni până la el. Ideea e că nu a curs picătură de sânge. Doar a pătruns un pic mai greu, fiind prima data. Acum... el are și penisul cam mic.
Nu înțeleg... având în vedere că nu a curs sânge, e posibil sa nu se fi rupt himenul. Dilatație, penis mic... mă gândesc că nu s-a întâmplat nimic. Tehnic încă sunt virgina?

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este clar ca nu mai esti virgina, ba chiar poti fii gravida sau chiar avea boli cu transmitere sexuala, chiar daca puta baiatului a fost atat de mica ca nu ti-a putut rupe himenul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Teoretic ești virgină. Dar ai făcut sex, așa că nu mai ești. Ai un himen elastic.

| Emilian65 a răspuns:

Daca a avut loc un act sexual normal, nu mai poti fi virgina.

| Goete a răspuns:

O intrebare...
daca n-ai facut sex cu nimeni pana sa faci cu iubitul tau, cate penisuri ai vazut/prins/supt inainte, motiv pentru care stii ca penisul lui este "cam mic"?

| VoidEternal a răspuns:

Virginitatea ta nu este (pardon, a fost) legata de himen.

Nu mai ești virgina. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

| ywar a răspuns:

Si, ai simtit ceva placere? Daca nu, da-i viteza. Eu asa as face. E importanta prima experienta erotica.

| blackann a răspuns:

Nu, nu mai esti virgina.
Nu e obligatoriu sa curga sange, scoteti-va asta din cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei

Virginitatea se referă la ceva ce faci pentru prima dată

Când vine vorba de sex se referă la actul în sine cu accent pe penetrare în vagin de către un penis

Himenul și partea estetică nu are legătură cu virginitatea în sine ci doar poate suferi leziuni sau nu

În cele mai multe cazuri nu curge sânge

E posibil ca și tu să fii fost foarte bine lubrifiată, himenul tău să fie foarte elastic și contează că și el are un penis mic

Acum despre sex propriu zis, cred că a fost mai mult un act decât sex în toată regula, dar va urma și asta pe viitor

Succes

| DjSannan a răspuns:

Himenul este o membrană subțire care se află la nivelul vaginului și care poate fi întinsă sau ruptă în timpul activității sexuale. În cazul în care himenul nu s-a rupt după prima experiență sexuală, este posibil să fi rămas încă virgină. Însă, este important de reținut că himenul nu este un indicator fiabil al virginității, deoarece poate fi rupt în alte moduri, cum ar fi prin activități fizice intense sau chiar prin insertarea unui tampon. De asemenea, nu toate femeile au un himen care se poate rupe.

În general, virginitatea nu este definită prin existența sau absența unui himen sau prin mărimea penisului partenerului. Virginitatea este o chestiune personală și poate fi interpretată diferit de către fiecare persoană. Unii o definesc ca o absență a oricărei activități sexuale, în timp ce alții o consideră a fi o chestiune de experiență și nu de fizic.

Este important să vorbești cu iubitul tău despre sentimentele tale și să vă asigurați că amândoi sunteți pe aceeași lungime de undă în privința a ceea ce înseamnă virginitatea pentru fiecare dintre voi. Este de asemenea important să vă protejați împotriva sarcinilor nedorite și a infecțiilor cu transmitere sexuală prin utilizarea unui prezervativ

| 1Nimeni1 explică (pentru DjSannan):

Ok. Și în cazul unui control medical, daca himenul e intact, medical cel puțin, nu s-au întâmplat nimic...

| VoidEternal a răspuns (pentru 1Nimeni1):

Medical, prezenta sau absenta himenului nu atestă virginitatea. Nu e o caracteristică fizica, virginitatea. E mai mult o titulatura. Că nu poate fi dovedit faptul că tu ai avut relații sexuale din punct de vedere fiziologic, in urma unui control asta e deja altă discuție. Dar nu mai ești virgina, sorry.

| 1Nimeni1 explică (pentru VoidEternal):

Pai cred că mă interesează acea "alta discutie", având în vedere că el nu crede. Eu sunt dispusa sa merg și la medic. Caz în care medical totul e in regula, atunci s-ar simți el "răspunzător". Și-ar fi și o satisfacție a mea că nu mint.

| Floridori a răspuns (pentru 1Nimeni1):

Medicii nu mai au voie sa faca astfel de "controale" deoarece incalca drepturile omului si nici nu prea isi au sensul, sincer.

Virginitatea este o stare psihologica si emotionala, mai mult decat fizica, chiar daca implica un contact fizic.
Daca ma intrebi pe mine, virginitatea nici macar nu exista, ca am fi virgini in toate pana le-am incerca pentru prima data: virgini in mancat paste carbonara, virgini in baut bere, virgini in mersul la munte etc.Dar nah, societatea si placerea ei de stagnare/involutie in care tabuizeaza sexul...

Daca tu vrei sa te consideri in continuare virgina, n-ai decat. Oricum este irelevant pentru oricine are un minim de inteligenta.
Dar nu mai esti, indiferent ca penisul e lung, scurt, gros, subtire, stramb, drept, cu fimoza sau cum mai vrei tu si asta ar insemna sa iti minti urmatorul partener.

In orice caz, nu este obligatoriu sa existe sangerare din diverse motive: himen elastic, septat sau foarte subtire si slab vascularizat, ori ruperea lui anterioara in urma unui accident sau a activitatilor fizice intense, ori chiar lipsa lui fiziologica

Daca singurul tau gand este sa il faci sa se simta prost pentru ca nu are penisul gros si nu conteaza placerea si intelegerea ambilor, iar singura lui problema este ca nu ai fi fost virgina (independent ca ai fost sau nu), despartiti-va! Astfel de discutii nu isi au sensul intr-o relatie sanatoasa.

| DjSannan a răspuns (pentru 1Nimeni1):

În general, un medic poate determina dacă o persoană a avut relații sexuale penetrante examinând himenul, dar acest lucru nu este neapărat un indicator sigur al virginității. Himenul poate fi intact, chiar dacă o persoană a avut relații sexuale, iar în unele cazuri, himenul poate fi rupt din cauza altor activități fizice, nu numai din cauza actului sexual.

De asemenea, este important să rețineți că virginitatea nu este o problemă de sănătate și nu trebuie să fie verificată de un medic în mod regulat. Controlul medical ar trebui să se concentreze pe îngrijirea generală a sănătății, nu pe virginitate.

Dacă aveți îngrijorări sau întrebări despre sexualitatea dvs. sau dacă doriți să discutați despre modalități de a vă proteja în timpul actului sexual, vă recomandăm să discutați cu un medic sau cu un consilier în domeniul sănătății sexuale. Este important să vă simțiți confortabil și în siguranță în timpul actului sexual și să înțelegeți opțiunile de protecție disponibile pentru dvs.

| Ctvd a răspuns:

Dezvirgineaza-te singura

| 1Nimeni1 explică:

Nu e chiar cat un deget.winking Doar cam subțire.