| Ludacriss a întrebat:

In majoritatea cuplurilor se practica sexul oral.
Intrebari pentru fete:
Va place sa faceti oral?
Cati ani aveti?
Mai multe detalii despre acest subiect
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| RoxannaST a răspuns:

Ma uite, eu nu am practicat, insa mi se pare o chestie extrem de normala intr-o relatie stabila bazata pe incredere. Am 17 ani si sincer daca pe viitor voi mai avea vreo relatie stabila bazata pe incredere si respect, nu vad de ce m-as impotrivi sexului oral, plus ca, chestia asta o faci pentru ca vrei, din placere, pentru. ca partenerul tau sa se simta bine. Face parte din relatia sexuala a unui cuplu, nu e nimic iesit din comun, desi unele fete il considera injositor; injositor e atunci cand te-apuci sa i-o sugi unui tip pe care-l stii de o saptamana sau cand o faci obligata, in rest, sexul oral il faci din iubire, pentru. ca iti doresti tu.

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E perfect normal si se face mult mai des decat se recunoaste! Place! Senior! Atentie mare la igiena manuala si corporala!

Roxanna - si altele/ii care gandesc "asa" - da-mi voie sa iti atrag atentia, la modul cel mai amical, asupra termenului folosit de tine in ultima propozitie (s...) - nu deloc nici fericit, nici potrivit! strica foarte mult in perceperea corecta si essentiala a actului in sine!

Ideal ar fi gustare, experimentare, joaca, dezmierdare, stimulare-adorare...ar corespunde mult mai mult cu ceea ce se intampla acolo efectiv, chiar daca, uneori se face si rapid, si doar asta, pentru detensionare sau/si obtinerea ejacularii, ca un mini "triumf" sau cadouash... (daca nu ma inseala memoria, in Kama Sutra se numeste "suptul fructului Mango...)

Luat stricto sensu, e asa cumva aiurea - cel putin! - dar parca suge-reaza si ceva cu tenta devalorizatoare, ceea ce nu e deloc cazul, crede-ma! avand in vedere ca vorbim de ceva extrem de placut si care tine si de Aprecierea Celuilalt, si a relatiei cu el!, si care, de regula se face si reciproc! si e Super OK!

Pentru o mai buna intelegere/edificare, recomand si lectura raspunsurilor mele tematice anterioare!

Multumesc pentru intelegere! (mai ales cand ne gandim la gama de senzatii pozitive legate de savurarea celuilalt, dar in usooor contrast, dat fiind disproportia "jucariilor", chiar daca noi, mai putem " compensa" cu joaca, dezmierdarea si degustarea minunatilor vostri sani...)

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Eu nu am facut sex oral si nu o sa fac niciodata.

| Acvila a răspuns:

Buna.
Daca privesc in urma, adica acum vreo 3-4 ani, mi se parea total nelalocul lui sexul oral. Din lipsa de informatie, din cauza ideilor preconcepute...chestia e ca nici macar nu suportam ideea asta.
Dupa un timp... vreun an si ceva, dupa ce m-am informat de riscuri, cum sa o fac fara sa par complet penibila, etc am incercat si a fost ok.
Pe net nu gaseam ceva mai detaliat si am dat intr-un sfarsit de un cd pe tema asta.Foarte detaliat, era si pentru baieti si pentru fete, asa ca l-am comandat si m-a ajutat destul de mult.
Important e sa nu o faci cu cine pica, atunci devii panarama.Atata timp cat e in cuplu e ok.
Mie una, imi place sa ii ofer iubitului meu ce vrea, pentru a nu cauta la o a doua persoana.
Si, da! Imi place sa il vad ca se simte bine, ca eu produc senzatiile placute pe care le simte, si nu sa regret mai tarziu ca nu am fost destul de open-minded.

| ionica56 a răspuns:

Daca-ti place ata de mult fa-orolling on the floor)

| blaa a răspuns:

Eu sunt baiat, dar ma bag.laughing

De 69 ce ziceti?, adica amn2 s-ar simtii binelaughing.

| Georgyk_9316 a răspuns:

Eu am o relatie de 1 an si 4 luni cu un baiat si dupa 1 an de zile facem sex oral.este ceva normal in cuplu.incearca si u este tare de tot

| Mairead a răspuns:

Desi am o relatie de aproape 10 luni nu am practicat asta, desi el da big grin
insa este timp pentru toate, si atata timp cat este o relatie bazata pe incredere, o relatie serioasa nu vad nimic rau in asta

| ctinionut a răspuns:

In Romania sex-ul a fost promovat foarte prost e vazut ca si cum ai facut o crima daca il practici pentru ca am avut o perioada de 50 de ani de comunism un regim il schimbi intr-o zi dar un popor se schimba in generatii, asa ca inainte sa va exprimati parerea in cazul acesta despre sex-ul oral ar trebui sa va informati sa stiti cu ce se "mananca" sex-ul oral

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut si e ok. Am un prieten de 1 an cu el am incercat e ok.Am 16 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 13 ani si fac sex oral de un an.am o relatie de un an si 2 luni cu prietenul meu. ap de fata de mai jos.mai vb peste un an, doi