| croissant a întrebat:

In perioada 10-14 am fost pe stop iar pe data de 17 am avut sex neprotejat, s-a eliberat in mine. Acum simt ca ma dor ambii sanii, ii simt mai sensibili. Inseamna ca am ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa ai simptome de sarcina mai devreme de 3 saptamani de la inseminare.
Asadar, ceea ce simti tu acum sunt modificari hormonale, perfect normale pentru orice femeie, cand sanii sunt mai sensibili si durerosi, in anumite perioade ale lunii.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul IMPOSIBIL sa ai dar mai ales si sa simti chiar si cea mai infima simptoma de sarcina chiar si in cazul in care prin absurd s-ar fi produs fecundarea unui ovul cu totul ipotetic.
Probabilitatea sa se poata forma o sarcina in acest moment al ciclului menstrual adica in cea dea 7 zi a ciclului este INFIMA de numai 2-5%. In concluzie se poate aprecia ca simptomele pe care le-ai amintit exista numai in imaginatia ta. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida. Data de 17 cand ati facut sex neprotejat a fost in perioada nefertila.

| LoveSleep a răspuns:

Din fericire cel mai probabil nu ești gravidă.
Nu știu ce fac restul, dar eu ma rog să-și tina Dumnezeu obiceiul.

| Floridori a răspuns:

Cu datele date, banuiesc ca te referi la luna aprilie.Cu toate sunt importante: data inceperii si lungimea ciclului menstrual in cazul ciclului regulat.

Daca si numai daca ciclul tau este regulat si poti calcula cele 5-6 zile ale perioadei fertile si ai siguranta ca ziua respectiva era una de infertilitate, atunci nu este posibila formarea unei sarcini.

In orice caz, ar fi absolut imposibil sa ai simptome se sarcina dupa 2 zile pentru ca, chiar daca am vorbi de un ovul fecundat, sarcina inca nu ar putea sa existe dupa doar 2 zile, zigotul implantandu-se in uter dupa 9-12 zile de la fecundare, abia atunci luand nastere o sarcina propriu-zisa.

Asta este doar o informatie deoarece, repet, daca tu esti 100% convinsa de regularitatea ciclului tau menstrual si de perioada fertila, putand stabili ziua respectiva ca fiind infertila, atunci nu se poate forma sarcina.

| croissant explică:

Nu am facut in perioada ovulatiei. Sunt sanse?

| Lizuca1234 a răspuns:

Dar nu e mai usor sa te protejezi? trebuie să iti calculam noi durata ciclului, perioada de ovulatie si restul, ca tu nu stii? nu e ok deloc

| VladJEU a răspuns:

Durerea sanilor nu este neaparat un semn ca ai fi bortoasa