| codruta90 a întrebat:

In primul rand buna si bine v-am gasit! De multe ori cand sunt nedumirit cu ceva si cautam pe google eram directionat aici pentru aflarea raspunsului si niciodata nu ma gandeam ca voi ajunge si eu sa scriu aici pe site. Problema mea este urmatoarea

Am cunoscut o fata din Ploiesti (eu sunt din Timisoara). Fata este foarte ok si amabilia. Am facut cunostinta cu tatal ei deoarece mama nu mai are. Ne-am vazut luna de luna si asta timp de 3 luni...ei dupa 3 luni m-am gandit eu ceva....sa-i fac o surpriza venind la ea fara sa stie,fapt care l-am discutat odata in gluma cu ea la inceput si i-am spus vezi ca poate apar cand nu te astepti,e contra atacand cu replica "m-as bucura"

Zis si facut! I-am dat intr-o seara mesaj cum ca plec la o matusa in alta localitate sa o iau sa mergem in ungaria,dar plecatul la mastusa era de fapt drumul catre Ploiesti. Si ce sa vedeti minune ca patesc pe drum am avut o defectiune grava la masina de am adus-o tractata pana in tm, nu am avut incarcator de masina la telefon decat pentru priza normal si ambele telefoane descarcate intr-o zona fara semnal din Brasov. O zi intreaga nu am vb cu ea! Adica vinerea! Vazand ca o zi intreaba am telu inchis mama ingrijorata a sunat-o pe ea sa o intrebe ce se intampla de nu raspund si ei i-a picat fata cand a auzit ca eu am plecat spre ea si ca intr-o zi intreaga nu am ajuns si mai rau ca nu i-am spus ei de ce am facut asa si nu am sunat-o!

M-a luat sus si tare la telefon ca ce fel de surpriza e asta? C asa se face? Ca trebuia sa sun inainte ca stiu foarte bine ca doar ce a ajuns si sora ei de dincolo (urma sa ii cunosc sora) si ca trebuia sa anunt. Fapt la care eu am intrebat dar ce legatura are sorata cu mine? ea spunand ca nu e tot una daca e si ea acasa ca e e femeie nu e ca taicasu...

Ei si de atunci din seara aceea am vb la tel, i-am dat un mesaj ea spunand ca e f suparata pentru ce am facut si ca nu credea ca ii fac una ca asta...ca am mintit-o ca etc etc etc Si de atunci mereu am dat mesaje zilnic si am si sunat si nu am primit decat ca "stiu ca nu tie- bine ca nu raspund dar am nevoie de putin timp sa imi pun gandurile in ordine, m-ai suparat foarte tare si eu sunt o fire mai orgolioasa...ai grija de tine e tot ce pot sa spun.o sa te sun eu". Toate cele petrecute au fost exact vinerea trecuta

Mentionez ca de prima data cand ne-am vazut nu au fost probleme,am fost ff apropiati daca intelegeti ce vreau sa zic, mereu i-a raspuns oriunde si oricand la telefon, nu sa ferit....etc

Deci voi ce parere aveti? Ce este gresit si unde? Va mai suna....sau nu? Pur si simplu nici macar un bip sau un ocupat nu am primit sau mesaj....de sunat nici nu mai sun de 5 zile doar dau mesaje sa vada ca imi pasa si vreau ceva pentru ca ea este a2a mea relatie deoarece am mai avut una si din pacate pers respectiva nu mai e printre noi

12 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu insisti pentru ca o s-o enervezi.Sau,sa ii dai un mesaj "Odata si pentru totdeauna,vreau sa stiu daca ma mai iubesti! Daca nu, asta e, dar macar nu ma mai chinui! Vreau sa imi raspunzi ACUM.Mi se pare aiurea sa te superi din atata lucru, eu voiam doar sa iti fac o surpriza."Sau, poate ca a aparut alt baiat fara ca tu sa stii.In fond, locuieste departe si tu nu stii ce se petrece cand nu esti acolo. Daca nu iti raspunde la mesajul de care iti spusai sa il trimiti, nu o mai suna, nu ii mai da niciun mesaj.Da-i timpului timp!

| neutrino a răspuns:

Ai gresit in primul rand ca ai vrut sa mergi la cineva in vizita fara sa-ti anunti intentia. Asa ceva nu se face. In al doilea rand tu crezi ca va merge o relatie Ploiesti-Timisoara?

| codruta90 explică (pentru neutrino):

Timisoara-Calarasi a mers pana s-a intamplat ce s-a intamplat daca ai citit cu atentie postul si in alta ordine de idei in toamna trecuta ar fi facut 27 ani si in primavara asta s-au facut exact 2 ani si jumatate de la deces... totul tine legat de cum te potrivesti de bine! Sunt n cazuri, iar eu daca nu voi fi unul care nu merge asta e...macar stiu ca am incercat

| Alishia a răspuns (pentru neutrino):

Stiu si eu...a vrut sa faca o surpriza, pe mine nu m-ar deranja

| neutrino a răspuns (pentru Alishia):

Nu e problema de deranj, cu toate ca ar putea fi. Respectul si increderea fata de partener e prioritar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg foarte bine situatia si cu sinceritate spun ca ai facut o greseala:trebuia, indiferent de situatie, sa rogi pe cineva de pe strada, sa faci ceva sa anunti.Si acum gresesti pentru ca inteleg ca nu suni ci doar dai mesaje.Nu asa se procedeaza. Daca tu chiar o iubesti, arata ca esti sincer, cere-i scuze si fa tot ce poti daca vrei sa indrepti ceva.Mult noroc.

| codruta90 explică (pentru anonim_4396):

Da ivancea, am sunat-o si degeaba....chiar si ieri am mai incercat treaba asta si nimic si uite pentru sfatul tau in momentul asta ce scriu telul suna si iarasi nimic.....si de ce mesaje pentru ca e singura cale de ai mentine interesul fata de relatie, de noi dat fiind ca nu raspunde/a la telefon

| codruta90 explică (pentru codruta90):

Hopaaaaa am primit mesaj! sa nu crezi ca te-am uitat...ma gandesc mereu la momentele petrecute impreuna insa timpul ma va face sa decid ce este mai bine pentru noi...sa ai grija de tine.te sarut

| Alishia a răspuns:

Vrea sa scape de tine, altfel nu inteleg de ce sa se comporte asa, sau si-a gasit altu si nu vrea sa-ti zica.

| codruta90 explică (pentru Alishia):

I-am scris la un moment dat sa lase orgoliul deoparte pentru ca nu duce la nimic bun...Si mesaj cu mesaj incerc sa fie bine, ba chiar am lasat sa fiu eu si ala vinovat desi nu vad ce vina am...am vrut doar sa o bucur chiar daca nu ramaneam peste noapte. Dar in momente de genu nu lasa "osul" deloc, intr-adevar are un orgoliu puternic

| codruta90 explică:

I-m scris la un moment dat sa lase orgoliile deoparte pentru ca nu rezolva nimic... oricum cand e in momente de genul se vede pe ea ca nu lasa "osul"