| pantofipantofi a întrebat:

In urma cu 2 saptamani am cunoscut un baiat, il ador si ma adora, simtim ca suntem unul pentru celalalt, el mi-a propus deja sa ne mutam impreuna, ma alinta imi face toate poftele, eu am acceptat sa ma mut cu el dar problema este alta, ai mei nu il accepta sub nici o forma nici nu vor sa auda de el, mi-au spus ca daca plec plec definitiv, nu ma mai recunosc ca si copil
pe el nu il accepta deoarece au spus ca e prea devreme sa ne mutam impreuna si ca are parul lung
ai lui m-au cunoscut si ma plac f mult sunt de acord cu relatia noastra
ce sa fac?
sufar enorm ca parintii mei nu impart fericirea cu mine

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

De ce trebuie neaparat sa va mutati impreuna? Fericirea se gusta picatura cu picatura.

| Madyupsik a răspuns:

Hei draga, daca totul e asa de bine de ce nu mai ramineti asa impreuna fara mutat si chestii din astea. Va simtiti bine de ce trebuie sa strici relatiile cu parinti daca mai puteti astepta putin cu aceasta. Crede-ma 2 saptamini e un termen prea scurt pentru ca sa locuiti deja impreuna. Trebuie sa ii intelegi si pe parintii tai isi fac griji pentru tine. Si prietenul tau daca te iubeste te va intelege. Da le timp la ai tai sa il cunoasca si vei vedea mai tirziu merita sa fiti impreuna sau nu. Si crede-ma orice parinte ii doreste fericirea copilului sau.

Nu te grabi mai intii cunoastetiva mai biner si apoi luati asa decizii. Baffta

| frikk a răspuns:

Heh acum daca pleci la iubitu o sa fie ok lalllalalala dar daca mai stiu eu in cativa ani va plictisiti unu de celalaltul? ca nici o relatie nu cam dureaza vesnic.si te arunca in strada? il pierzi pe el iar pe parinti nu ii mai ai? eu zic sa iti ti parinti aproape si sa asculti de ei.dar tine minte un lucru este cert : Indiferent ce ar face cauta omu nu are cum sa evite suferinta.

| roxaa15 a răspuns:

Cel mai bine e sa mai asteptati, lasa sa curga relatia frumos, cunoaste-l.La inceput toate relatile sunt frumoase, tu ai habar ce inseamna sa va mutati impreuna? Sa speli, sa gatesti, sa te trezesti ca nu mai ai intimitatea ta. gandeste-te bine inainte de a face acest pas!

| Estera123 a răspuns:

Cati ani ai?

| Ahead a răspuns:

Nu te grabi!
Gandeste la rece fiecare pas.
Nu fi proasta ca proaste sunt destule.

| ZambesteRoxyTeIubeste a răspuns:

Nu fa prostia de a te muta cu el inca..Nu zic sa nu va mutati de loc dar mai asteapta sa va cunoasteti mai bine, sa vedeti daca chiar merita mai stai si tu la ai tai vre`un an, doi si ai sa vezi dupa aceea daca merita sa stati in aceeasi incapere sau nu. Bafta si gandeste`te bine la ce vrei sa faci

| mortviu a răspuns:

Parinti fac asa doar sa te sperie! Care parinte si-ar lasa copilul? Sa fim seriosi! O sa fie de acord parinti tai cu relatia ta cu el, doar ca trebuie sa treaca timp! Toti parinti fac asa! Si eu daca as fi parinte si sa am o fata, la fel as fi facut sincer! Care parinte vrea sa-ti piarda copilul? Este logic angeluta.Tu vrei asa bati din palme si gata? Timpul le rezolva pe toate, si conceptiile si tot! Te-am pupat si toate cele bune.Pa

| Chiuariu_Robert_1998 a răspuns:

Ehh..nu crezi că te cam grăbeşti? crezi că îl cunoşti fbine? nici eu nu sunt de acord cu ce spui tu... părinţi au dreptate...o să regreţi după.