| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu 2 saptamani-aproape 3 saptamani eu si prietenul am facut-o pentru prima data. Amandoi eram virgini si am folosit prezervativul ca sa ne protejam. Actul a durat 5 minute si la final am verificat impreuna cu apa daca prezervativul s-a rupt. Era bine, sigur fara fisuri.Din nefericire ma aflam in perioada de maxima fertilitate, lucru pe care l-am realizat abia in seara aceea cand am inceput sa ma tem de o "sarcina".E posibil sa fi ramas?
****la 2 zile dupa act am avut scurgeri de sange pe chilot care semanau perfect cu menstruatia timp de2-3zile, iar acum mi-a intarziat cam 3 zile. Ok... nu am ciclu regulat, dar in ultimele 2 dati a fost asa si am crezut ca s-a reglat. Sa fi avut atunci menstruatie si sa nu imi mai vina acum? Sa fie raceala jos? Sa fie de la alimentatia dezechilibrata pe care o am ( sunt anemica)? Sau e chiar sarcina? Vreau raspuns cat se poate de rapid, iar daca sunt specialisti pe aici, cu atat mai bine!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O sarcina nu se manifesta asa de repede, dar frica da! Daca ai facut sex protejat atunci poti sta linistita.

| XoMasquaradeXo a răspuns:

Acea sângerare se poate datora ruperii himenului ( membrană care se află la intrarea in orificiul vaginal) si care duce la câteva pete de sânge in momentul sau după actul sexual. In ceea ce privește o sarcină, nu prea cred de vreme ce prezervativul a fost intact la sfârșit.