| deea_8475 a întrebat:

In urma cu 3 luni m-am despartit de prietenul meu (dupa o relatie de 2 ani). De vreun an il am in lista de mess pe un vecin de bloc de-al lui, dar nu prea vorbeam.Acum mi-am dat seama ca, chiar imi place baiatul acela. Ei nu sunt prieteni, doar se saluta si atat. Din cate imi da de inteles, se pare ca si el ma place doar ca suntem mai timizi amandoi.Cum sa fac sa conversam mai mult pe mess? Cum sa il abordez? Chiar imi place baiatul si as vrea sa fie ceva intre mine si el. Cu fostul nu e problema, pentru ca el a fost cel care m-a parasit. Niste sfaturi plz? Dau fundita :*

2 răspunsuri:
| laura250898 a răspuns:

Hei Ale:X:X! Gaseste si u subiecte interesante sau vorbeste cu el de ceea ce-i place...de exemplu daca ii place sa joace fotbal (chiar daca tie nu iti place) intreaba-l de urmatoarele meciuri de fotbal de la Tv sau chestii de genu.nu incepe tot timpul cu,, sall! cf?" pentru ca o sa se plictiseasca.gaseste si u niste subiecte interesantewinking pup

| aleebuditza a răspuns:

Oo ce dragut pai in primul rand salutal thu prima pe mess dati tie incredere si restul lasa sa vina de la sine de exemplu maine este 5 mai {ziua barbatului }nu stiu cand il vezi pe messinger zii la multi ani de ziua barbatului laughing) si incepeti conversatiawinkingwinkingSucces!