| deea_8475 a întrebat:

In urma cu 3 luni m-am despartit de prietenul meu (dupa o relatie de 2 ani). De vreun an il am in lista de mess pe un vecin de bloc de-al lui, dar nu prea vorbeam.Acum mi-am dat seama ca, chiar imi place baiatul acela. Ei nu sunt prieteni, doar se saluta si atat. Din cate imi da de inteles, se pare ca si el ma place doar ca suntem mai timizi amandoi.Cum sa fac sa conversam mai mult pe mess? Cum sa il abordez? Chiar imi place baiatul.Cu fostul nu e problema, pentru ca el a fost cel care m-a parasit. Niste sfaturi plz? Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| darkus14 a răspuns:

Daca ti se pare prea indraznet sa ii spui ca il placi, sau nu e genul tau te sfatuiesc sa ii dai de inteles ca il placi.Iti spun din experienta ca baieti mai timizi daca vad ca fata nu da nici un semn ca l-ar placea ii dispare interesul sau trece mai departe.Mult noroc si sper sa te ajute ce am scris.