| Auslesse a întrebat:

Am si eu o mica povestioara..De ce unii baieti sunt atat de incuiati si invidiosi? Sa va spun cum sta treaba...cu ceva timp in urma,mai exact acum cateva saptamani,am incheiat o relatie c-un baiat! dupa ce ne-am desparti tot a continuat sa ma caute(mesaje,messenger s.a.m.d).Ok, nu prea i-am mai dat importanta si am crezut c-a inteles ca intre totul s-a terminat, pana la urma!
Dar n-a inteles deloc.Noi suntem din orase diferite.Si,in timpul asta de dupa despartire,el a tot continuat sa vina pe la mine prin oras.
Intre timp,eu "am pus ochii"pe alt baiat, care ma cunoaste si de cate ori ne intalneam, ne salutam! ..insa,totul s-a dus de rapa, fiindca fostul meu prieten a avut stralucita idee de a-si baga nasul unde nu trebuie.Mai exact,asa din senin s-a imprietenit cu baiatul asta de care-mi place mie acum ( stiu sigur pentru ca ieri i-am vazut cu ochii mei,se plimbau amandoi) si i-a bagat astuia numai prostii in cap(am uitat sa va spun ca fostul e un mincinos si jumatate)! De cateva zile,de cand sunt prieteni, baiatul asta trece pe langa mine si nici macar nu ma mai saluta, si din cauza cui? din cauza fostului! parca alt baiat cu care sa se imprieteneasca n-a mai gasit! l-a gasit tocmai pe asta. Voua vi s-a intamplat asa ceva? si cum ati procedat?

32 răspunsuri:
| alinaWalina a răspuns:

Buna.
Este clar ca buna ziua ca fostul tau este un fustrat care nu accepta un nu ca raspuns.
Ar trebui cineva sa il puna la punct, dar acum este cam tarziu.
Eu nu stiu cum ai putut sa stai cu el, banuiesc ca nu ai stiut ca este asa, in fine, de acum deschide ochii bine pentru ca meriti un baiat bun, care stie sa te aprecieze nu sa iti faca probleme.
Pa, pa.

| Auslesse explică (pentru alinaWalina):

Intr-adevar,si-a dat arama pe fata! Oricum relatia noastra n-a durat prea mult, pentru ca in momentul in care am realizat ce fel de om este, i-am zis "pa"!happy

| alinaWalina a răspuns (pentru Auslesse):

Sa fii mai atenta pe viitor, ca banuiesc ca tu esto o fata cu capul pe umeri si nu ai nevoie de baieti ca el.
Decat cu asemenea oameni in jur, mai bine singura, parerea mea.
Nu mai are rost nici sa vorbesti cu el, nu merita nici doi bani.
Acuma tu faci cum crezi, dar eu sunt mai orgoliosa de fel si asa as face.

| Auslesse explică (pentru alinaWalina):

Clar,nu mai vreau sa am de-a face cu el! dar vad ca se baga peste tot! nu mai am loc de ellaughing

| Neinteresantul a răspuns:

Dar poate lumea pe aici nu schimba partenerii ca pe chiloti. si poate unii nu fac selectii, sa aleaga doar iubiti / iubite cu masini. Ce-ti pasa ce credem noi? Oricum nu te ajuta cu nimic. Vei gasi tu altul cu masinawinking

| Auslesse explică (pentru Neinteresantul):

Ufff...lumea asta! pe mine nu ma intereseaza ca are masina, pentru ca si eu am(dar nu-mi sta in caracter sa ma laud)..in fine, pe mine nu ma intereseaza masina sau banii vreunui baiat! Si nu schimb partenerii ca pe chiloti, stai linistit!
Decat sa-mi dai un asemenea raspuns, mai bine nu mai raspunzi deloc! O sa se gasesca altii care sa ma inteleaga! multumesc!

| Auslesse explică (pentru Neinteresantul):

Cand am zis ca se plimbau cu masinile, am vrut doar sa scot in evidenta faptul ca i-am vazut eu, cu ochii mei si ca nu am aflat de la altcineva! atat am avut de zis! o zi buna!

| Neinteresantul a răspuns (pentru Auslesse):

Da, daaaaa. Normal ca vei gasi alte persoane care sa te inteleaga. Ca tine sunt multewinking

| Auslesse explică (pentru Neinteresantul):

Cred ca mai muuuuuuuuuulte sunt ca tine! deci, nu te-am intrecut!

| Anonima264 a răspuns:

Fiindca este gelos!
Poat ar trebui sa il faci sa nu te mai placa sau sa lasi timpul sa treaca, sa nu il mai bagi in seama si asa va veni la realitate!
Mie nu, dar unei prietene de ale mele da, a facut ce am zis eu aucm si i-a mers!
Sper sa te ajute si pe tine!
Succes!

| Auslesse explică (pentru Anonima264):

Bine,mi-am dat seama ca e gelos! dar chiar asa? adica, pana acum fostul n-avea nici o tangenta cu baiatul asta, nici macar nu se cunoasteau...si acum dintr-odata sa aflu ca ei sunt prieteni! mi se pare de-a dreptul aiurea...isi baga nasul unde nu trebuie!

| Anonima264 a răspuns (pentru Auslesse):

Ai dreptate!
Prea multa gelozie strica!
Poate tiai dat seama ca fiindca tea vazut cu baiatul asta a devenit gelos si din asta vrea sa faca intr-un fel sa nu mai poti vorbi niciodata cu cel de care iti place!
Chiar trebuie sa se trezeasca a realitate!
Te sfatuiesc sa nu mai fi nici macar prietena cu fostul ca strica, stergel de pe mess, stergei numarul...
Iar daca il vezi si te baga in seama(nu neaparat i nrealitate) ignora-l!
Asa sigur isi va da seama cum este realitatea!

| Auslesse explică (pentru Anonima264):

De vazut, n-a avut cum sa ma vada cu baiatul ala, pentru ca noi(eu si baiatul ala)nu suntem impreuna! Ne cunoastem, ne salutam ...de fapt, ne salutam, pentru ca acum din cauza fostului, baiatul ala nu ma mai saluta! A trecut baiatul ala azi pe langa mine..si se uita asa, cu coada ochiului pana s-ajunga in dreptul meu...si dupa aia, cand a ajuns in fata mea, brusc si-a intors privirea! cine stie ce minciuni i-o fi zis.

| Anonima264 a răspuns (pentru Auslesse):

Daca nici nu tea vazut ca te-ai salutat macar cu acel baiat nici eu nu inteleg cum de la ales pe el ca "prieten"!

| Auslesse explică (pentru Anonima264):

Asta nu inteleg nici eu...dar daca l-a ales tocmai pe asta, inseamnca ca urmareste el ceva.

| Anonima264 a răspuns (pentru Auslesse):

Pobabil!

| BrokenInside a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat, ca sant baiat si nu sant gay, dar daca vrei sa rezolvi incearca sa stai de vorba cu el fata in fata si sa ii explici ca nu e bine ce face si ca nu mai simti nimic pentru el, si spune-i de ce nu simti nimic. Poate asa scapi de el. Daca tot nu merge incearca sa ii faci cunostinta cu o fata care arata mai bine ca tine.

| Auslesse explică (pentru BrokenInside):

I-am spus in nenumarate randuri..si i-am explicat toate motivele pentru care ne-am despartit! Dar se pare ca nu vrea sa inteleaga!
Eu nu-i fac cunostinta cu nici o fata, n-are decat sa-si gaseasca atatea fete, cate vrea inima lui!

| HikariAi a răspuns:

Heyy! Din nou tot eu, o sa-ti spun ceva. Nu stiu daca am dreptate, dar eu zic ca o persoana care te iubeste, nu tine cont de parerile altuia, poate ca si acel baiat era ca fostul, vorba aia: "cine se aseamana se aduna". Eu cel putin niciodata n-am tinut contul la nimeni, cand a fost vorba de o relatie, am tinut cont numai de ce s-a intamplat intre noi. Ba chiar, cand cineva imi spunea ceva despre o persoana: "ca e nu-s cum, sau nu mai stiu ce", fie fata sau baiat, intotdeauna imi atragea si mai mult atentia de al\a o cunoaste, ca sa vad daca e adevarat. Bine, la mine curiozitatea prinde "cote extreme", dar totusi...

| Auslesse explică (pentru HikariAi):

Ma bucur ca mi-ai raspuns si la aceasta intrebarehappy. orice e posibil,adica se poate ca baiatul asta sa fie ca celalalt,fiindca e adevarat ca "cine se aseamana se aduna". Nici eu nu tin cont de vorbele altora, dar nu toata lumea e asa.
Dar, sa-ti zic ceva... am aflat in aceasta dimineata ca, de fapt, fostul meu prieten s-a imprietenit cu baiatul acesta doar din interes..am si aflat care e interesul lui, ma rog, motivul acestei "prietenii"...+ ca ma vorbeste pe minelaughing..deci..situatia e destul de clara!

| HikariAi a răspuns (pentru Auslesse):

Vroiam sa ma abtin sa postez, dar, daca te bucura faptul ca am postat, ma bucur si eu ca am facut-o... anyway, eu daca eram in locul acelei persoane si venea sa vorbeasca cu mine, nici nu-l bagam in seama, mai ales daca te placeam pe tine, dar ma gandesc, ca poate ei se cunosteau de mai mult timp si tu acum ai aflat asta, sunt mai multe situatii oricum, dar in toate situatiile care imi vin in minte, nu gasesc nici-una care sa-l scoata "basma curata" pe baiatul care iti placea tie. Clar, daca accepta sa fie folosit de prietenul tau (pentru intersul acela) + ca accepta sa-si barfeasca "fosta lui prietena" pe care "a iubit-o", si mai ales daca luam in considerare ca acel baiat (care il placi tu) "te placea"...mda, e ciudat, eu zic ca nu e asa cum credeai.

| Auslesse explică (pentru HikariAi):

Am aflat aseara toata povesteahappy..baietii astia doi se cunosc de vreo luna, cam asa, mai exact de cand eu m-am despartit de "fostul"..in acest timp, de cand ne-am despartit fostul a mai avut o relatie de-o saptamana cu o fata pe care i-a prezentat-o baiatul celalalt(dar am aflat ca i-a prezentat-o, doar asa, la misto, ..ca sa rada de el)...plus ca aseara am aflat multe lucruri despre toata ppovestea..adica baiatul asta nu se lasa folosit, stie ce ganduri are "fostul" si si-a dat seama ce-i poate capul.a zis ca e laudaros, are minte de copil si ca nu e nimic de capul lui! si a mai zis ca fostul i-a zis doar ca a avut o relatie cu mine si ca ne-am despartit.a zis ca n-au vorbit mai multe despre mine...am uitat sa-ti zic..fostul are 21 de ani, iar baiatul celalalt are 23..deci la 23 de ani, si-a dat si el seama ce fel de om e celalalt!

| HikariAi a răspuns (pentru Auslesse):

Ma bucur sa aud asta, inseamna ca totul e okey. Daca el e cel potrivit pentru tine, iti urez mult succes! Si ma bucur ca s-a rezolvat aceasta "problema". Sper sa fi bine pe viitor, esti o persoana deosebita si meriti ce e mai bun.

| Auslesse explică (pentru HikariAi):

Iti multumesc pentru timpul acordat si pentru cuvintele frumoase! Numai bine!happy

| HikariAi a răspuns (pentru Auslesse):

Cu placere! Ma bucur ca te-am ajutat! Numai bine si tie!

| looreena a răspuns:

Poate e gelos si de aia

| Auslesse explică (pentru looreena):

Sigur e gelos..ca mi-a facut mai multe faze de genu`,dar eu cred ca asa ceva nu se face! totusi,putea sa-si gasesca alt prieten,dar nu tocmai baiatu` asta. Oricum ei doi inainte n-aveau nici o tangenta, nici macar nu se cunosteau! si acum dintr-odata, vezi, draga, Doamne, sunt prieteni!

| Reyko95 a răspuns (pentru Auslesse):

Da....si el de unde stie ca tu il placi pe baiatul acela?

| Auslesse explică (pentru Reyko95):

Asta nu mai stiu, pentru ca eu nu mai vorbesc deloc cu el! dar asta-i culmea...s-a gasit sa se imprieteneasca tocmai cu baiatul asta! pana acum habar n-aveau unul de existenta celuilalt!

| Reyko95 a răspuns (pentru Auslesse):

Ai mai spus cuiva ca iti place e baiatul respectiv?

| Auslesse explică (pentru Reyko95):

Doar frate-miu mai stie, cu el am vorbit! Dar el n-a avut cum sa zica nimanui, pentru ca el n-are nici o legatura cu baietii astia!

| misaneaa18 a răspuns:

Daca iti place asa tare de acest baiat vorbeste cu el si vei vedea ce i-a spus fostul tau prieten.