| GaNgSty a întrebat:

In vacanta de iarna ma voi duce la tara unde sta fata care imi place.
Vorbesc cu ea pe facebook din cand in cand doar ca ea nu prea spune subiecte de care sa vorbim... eu fac subiectele ea vorbeste pe ele bla bla...
I-am spus sa ma intrebe si ea ceva si a raspuns "nu stiu laughing)) nu imi vine nimic"
1 Ce intrebare pot sa ii spun ca sa vorbeasca si ea mai mult?
si 2 ce subiecte frumoase pot sa vorbesc cu ea dar sa nu fie plictisitoare.
Vreau sa ii spun fata in fata ca o plac nu pe facebook.
Cum pot sa ma apropii de ea mai mult la sentiment nu ca amic?
Funda pentru raspunsul bun si daca se poate mai detaliat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca fata te place, atunci facand ce urmeaza sa scriu va merge garantat.

Daca vrei ca ea sa se deschida in fata ta, mai intai trebuie sa vorbesti cumva despre tine. Cand deschizi un subiect despre revelion de exemplu, vorbeste de ceva amuzant ce ti s-a intamplat tie, ceva la care sa rada. Si apoi o intrebi. Dar la tine cum a fost?

Incearca sa deschizi orice subiect si sa vorbesti deschis despre trecutul tau, amintiri, chestii amuzante, fii glumet si mereu dupa ce vorbesti despre tine, intreab-o si pe ea. Sa zicem ca vorbesti de ceva ce-ti place tie, intreab-o si pe ea ce-i place. Sau daca vorbiti ca tie iti place iarna, ei ce ii place? daca iti zice vara, continua subiectul. exemplu: Aaa, ce frumos, mie nu imi place vara ca e prea cald. Cred ca vara stau numai cu gandul la fulgii de zapada si iarna ma gandesc numai la cand vine mai repede vara sa pot sa merg la mare". Fii deschis, si ea o sa-ti raspunda incetul cu incetul.

Vorbind despre tine, se creeaza legaturi intre voi. Ea incepe sa te cunoasca si incepe sa castige incredere in tine. Cu cat are mai multa incredere, cu atat va fi mai deschisa cu tine. Si din cate ne spui, pare genul de fata care ori are fite, si nu simte nimic pentru tine, ori dimpotriva, e linistita si cuminte si la locul ei si te place.

Daca e a doua varianta, cand vei ajunge la inimioara ei, crede-ma ca va fi foarte deschisa si te va uimi cu toate chestiile despre care o sa le vorbiti.

Incearca sa dezvolti orice subiect. Daca ea spune ca ii place pepsi, spune-i si tu ca pentru tine, cola e favoritabig grin poti continua spunand ca, ce as mai bea o cola pe sezlong, vara la plaja dimineata asa cu valurile langa mine si soarele rasarind big grin mi-ar placea sa impart o cola cu tine. Pardon, pepsi big grin

Iar fata in fata, poti sa-i spui direct ca e o fata simpatica si ca vrei sa o cunosti mai bine. Spune-i sa-ti spune ceva despre ea, ceva ce tu nu stii inca. Va zice nu stiu, intreaba-ma. Si sa spargi gheata. Intreab-o. Care-i singurul lucru, cel mai frumos sau romantic pentru ea, care si l-a dorit mereu sa-l faca dar niciodata nu a avut ocazia? Trebuie sa aiba un lucru de genul. Daca pare timida, spune-i tu lucrul tau, si apoi cere-i din nou raspunsul.

Mult noroc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spuna*

2 răspunsuri:
| unknøwn a răspuns:

Şi ce te aştepţi să rezolvi având în vedere faptul că o vezi la crăciun şi de paşte?
Nu ştie ce să vorbească? Ori nu vrea. Ori nu e interesată.
Incompatibilitate de caracter.
Asta e.
Next.