| anonim_4396 a întrebat:

In vara se face un an de cand m-am despartit de prietenul meu.si de vreo luna m-am mutat la sat(de unde este si el). ne-am despartit din cauza ca eu nu am vrut sa o fac cu el si atunci cand mi-era lumea mai draga ne-am despartit, iar a3a zi dupa despartire am aflat ca deja s`a f*tut cu o panarama de pe aici.Am inceput sa ies pe afara cu el si cu prietenii nostri comuni si afara nu scoate aproape un cuvant, in sensul sa vb cu mine, dar cu restul da, dar asa din cand in cand.imi da bip(de fapt asteapta sms dupa aceea) si eu zic ca ma cam cauta.
Stiu ca razbunarea ii arma prostului, dar vreau sa ma razbun pe el in curand si vreau sa profit ca iesim pe afara sau ca ma cauta si nu stiu ce as putea face pentru ca poate sa ma refuze sau ceva.si atunci tot eu nu pic bine.
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| dan_2834 a răspuns:

Fii indiferenta fata de el pentru ca indiferenta doare cel mai tare.O sa incerce sa te mai sune, sa iti mai dea beep-uri sau sa iti trimita mesaje.Cand esti cu el si iesiti impreuna cu prietenii vostri,razi,glumeste cu ei, insa pe el nu il baga absolut deloc in seama, fa-l sa se simta prost.Incearca totusi sa iesi si cu unul dintre prietenii vostri, sa te apropii mai mult de el, poate ca il vei face gelos si in felul aceste te vei"razbuna"...

4 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Iesi impreuna cu cel mai bun prieten al lui

| mytzzy_8364 a răspuns:

Pai poti sa il pun pe un prieten de al tau si sa fiti in casa si sa vorbeasca cu el la ii spuana ca este ocupata si tu sa gemei cum te-ai **** cu cineva si atunci nu o sai pike bine dar fa ca sa te sune el

| Michy_1562 a răspuns:

Poi fa-ti alt prieten iesi cu el si cu ceilalti prieteni dar, sa fie si fostul sa sarutate cu el in fata lui sau nu-l baga in seama de parca nu sti cine e nu-l cunosti.

| sufletratacit_1832 a răspuns:

Indiferenta si gelozia zic eu