| anonim_4396 a întrebat:

In ziua de azi mai toate fetele isi cauta doar printi, astfel cum as putea eu sa le spulber visele bagandu-ma in seama cu ele? Prefer in schimb sa le las in pace sa-si caute printul in continuare mai stii poate chiar si-l gasesc pana la urma din moment ce il cauta cu atat ardoare si atunci vor trai fericite pana la adanci batraneti.
Astfel considerati ca exista atat de multi printi pe cat e de mare cererea din partea fetelor?hee hee

14 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Prinţi cu portofele pline? Fii serios! Cine crezi tu că se mai gândeşte la sentimente acum,când toţi trăiesc din/cu/pentru bani? Şi priţi? Doar în poveştile cu zâne.Oamenii maturi şi responsabili trăiesc pe Pământ şi nu în vise,sau poveşti cu zâne.Poate că asta a sunat dur pentru copiii care mai sunt pe aici,dar eu spun doar adevărul. Poate că m-am maturizat eu prea mult şi "înainte de termen",după cum spun alţii,dar viaţa-i dură şi lucrurile nu sunt niciodată ceea ce par a fi.Să lăsăm deoparte prinţii,prinţesele şi poveştile cu zâne. Avem nevoie de bărbaţi maturi şi responsabili, care să fie capabili să ofere protecţie şi siguranţă, nu un cal alb...Cum am spus, viaţa-i dură şi ne zbatem să o ducem la capăt.Nobody4Nobody.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

In ochii unora poate tu esti print...dar poate ti se par sub standarde. Iar fetele care viseaza mai departe decat pot ajunge nu prea stiu ce vor...situatie in care decide altcineva pentru ele. E ca si cum ai vrea sa mananci doar trufe dar nu doar ca nu poti, ai nevoie de altceva si cand ti se face foame e buna ciorba de ceapa. Ori, inteleg ca tu nu le apreciezi pentru cum gandesc, asa ca ce conteaza cum cred ele ca gandesc daca tu stii la ce reactioneaza? :p Multa vreme n-am avut idee ca ma incita incomparabil mai bine o femeie care gandeste cum imi place, fata de una care arata mai bine dar ucide conversatia. Nici nu stiu ce o fi mai trist, sa faci sex singur sau sa vorbesti singur?

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Iti eu schimbarea fetelor pe parcursul anilor.
1.prin anul 1990 nu existau pitzipoance sau obsedate dupa bani
2.prin anul 2000 au inceput sa apara din ce in ce mai multi tigani
3.prin anul 2007 numar tigancilor cu tupeu si figuri si obsedate de palate si bani si alte rahaturi, incep sa aiba un numar alarmant de mare
4.prin anii 2008-2009 tigancile transmit tupeul, fitele si prostia romancelor noastre foarte naive.
5.prin anul 2010 incep niste lucruri in moda de cele mai proaste gusturi(pantaloni cu tur lasat, rujul roz pe bot etc)
6.in anul 2011 baietii isi plang de mila ca numai gasesc o fata normala
Cauza? Tiganii!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Ehh, cine stie cine te-o fi refuzat si acum esti oleaca dezamagit. Capul sus si stai linistit, daca va fi sa fie, va veti intalni cand te astepti mai putin.

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da unele nu toate pentru ca nu stiu pnm dragostea nu e dupa aspectul fizic asta conteaza acolo 30 34% conteaza si comportamentul...adica poti sa fi 100% frumos cu 0% minte ^.^

| LadyNaty a răspuns:

Fiecare are perechea lui.Nu putem stii.Ne este predestinat.Candva ne vom gasi si sufletul pereche.Nu trebuie cautat.Destinul are grija si de asta. Daca intervenim noi imbatranim singuri si tristilaughing. Deci spune-le sa nu mai fie asa disperate...Toate vin la timpul lor.

| AnonimaDoarTaci a răspuns:

Hei, scuze ca ma bag in seama.Doar ca da. fetele au niste asteptari de la baieti, eu sunt fata si stiu asta, doar ca nu conteaza.Deci...nu vrem sa ne dati luna de pe cer, doar ca sa vedem ca va pasa de noi, ca stiti sa spuneti "te iubesc" din inima, si sa ne intelegeti cand avem si noi momentele noastre in care nu avem chef de cat sa stam cu prietena cea mai buna, sau singure.
Cerem prea mult? E atat de greu? Cat timp nu "iti" cer sa te iti pui o ata in gat... nu fac pe geloasa, sau chesti de genu astaoh go on...mi se pare corect ca si voi sa ne oferiti macar atat.Visam,da la un print, insa oricare baiat poate fi print daca stie ce vrea o fata, si daca e sincer, si iubeste din inima.winking. Acum depinde si de fata si de baiathee hee tongue.

| IMC90 a răspuns (pentru AnonimaDoarTaci):

Cum pana mea sa-i spui cuiva te iubesc fara a avea o relatie cu el/ea (care sa fi durat cel putin 6 luni)?
Asta ar insemna sa mint, nu cred ca vreo fata adora sa se hraneasca cu minciunile mele.

Poatea sa-i spuna eventual ca arata bine, ca stie sa se poarte, ca este inteligenta (cam astea sunt lucrurile care se pot remarca intr-un timp scurt)

Unele fete viseaza la printi calare pe inorogi, dar, de regula sunt calare pe un BMW si au portofelul plin de valuta, de da p-afara.

| IMC90 a răspuns (pentru AnonimaDoarTaci):

BTW: un baiat nu are cum sa stie ce vrea o fata niciodata. Asta deoarece majoritatea femeilor habar n-au ele insasi ce vor, si li se schimba starea de spirit de la o zi la alta (nu mai vorbim de perioada aceea a lunii).
Este o adevarata aventura sa ai o relatie pe termen lung, nu este deloc usor. Cu cat devii mai previzibil cu atat acea relatie se indreapta spre sfarsit. Daca ar exista iubire, asa ceva nu s-ar intampla. Problema este ca iubirea adevarata nu exista decat in 5% dintre relatii. Si atunci, ne ramane doar sa dam in boabe, poate poate om anticipa la timp laughing

| FerLin a răspuns:

Toate fetele (pentru ca despre ele vorbim) cauta la inceput un baiat de la care au niste asteptari nerealiste, care nu se preteaza la realitatea in care traim cu totii, si de obicei, aceste fete cautand si cautand resping multi baieti simplii, care, cum spunea cineva pe aici, au toate sansele sa se apropie in esenta de acel print. Aceste fete respingand tot pentru ca nici unul nu e de ajuns de bun pentru ele, ajung sa cada prada falsilor printi, adica baietii carismatici, cu multa "vrajeala" sa spun asa, poate si cu bani, o masinuta acolo si care le promit marea cu sarea, le descopera slabiciunile pe care apoi le exploateaza la maxim in interesul lor [al pseudo-printilor], de obicei sexual, sau pur si simplu sa aiba o fata langa ei pe care sa le manipuleze cum vor seara cand ies in oras. Asa fetele ajung sa sufere si sfarseasca relatia cu pseudo-printul lor intr-un mod foarte neplacut pentru sufletelul lor. Daca in paralele mai cunoasc 2-3 baieti care la fel incearca doar sa le "combine pentru o seara in PUB" ajung la concluzia ca toti baietii sunt niste porci si niste curvari. In paralel ele isi formeaza noul sistem de valori in materie de relatii si asa cand ajung din nou fata in fata cu un baiat care fiind la prima relatie cauta zana din povesti, il eticheteaza ca pe toti ceilalti care au facut-o sa sufere, il manipuleaza, dezconsidera, poate chiar il si inseala sau incearca, inconstient, sa-l pedepseasca pentru ce i-au facut baietii dinaintea lui si asa ajung sa spuna si baietii despre fete ca sunt toate niste... neserioase [evit cuvantul care va venit tuturor pe limba pentru ca nu e locul potrivit unde sa-l scriu happy ]
Asa ajungem noi oamenii sa ne gasim cu greu unii cu altii (cei care suntem facuti unul pentru altul cum spun multi) pentru ca ne e frica sa avem incredere unii in altii si fiind deja haituiti de suferintele din trecut, uneori dam in jumatatea noastra degeaba, fara sa ne fi gresit cu nimic, doar asa, preventiv, ca poate a avut totusi o intentie rea sau cum spun unii "sa stie de frica".
Bine inteles ca procesul asta poate fi si invers, adica plecand de la baiatul inocent care da peste fata perversa dupa care el devenind si el "porc", asa cum sunt toti barbatii dupa cum ar spune majoritatea femeilor, prinde pe mana o fata cu intentii serioasa pe care o salbaticeste in urma aceluiasi tratament (inselat, jignit, ignorat, manipulat etc).
Acesta este punctul meu de vedere format in urma experientelor proprii, ale prietenilor si in acelasi timp conform cu teoriile stiintelor sociale care se ocupa de familie, abuz etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hahaha! asa sunt ele visatoare. si daca le vine printul din vis tot nemultumite sunt happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Printii... sunt buni dar eu nu ii caut, vin ei la mine...
Eu nu vreau un print!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Printi. da, eu si acum il astept pe fat frumos calare pe un cal alb sa ma ia sa ma duca la castel! Iti dai seama ce misto. O sa fim de invidiat, toti se vor plimba pe jos prin parcuri, doar noi vom fi pe cal.
Vorbind serios acum, cam fara sens intrebarea ta. Cine isi doreste un print? Fetitele de 9-10 ( cele dupa care te uiti tu).

| Shaya a răspuns:

Sa iti povestesc cevahee hee.Eu cu prietenul meu ne-am cunoscut pe un joc si asa din comportament am ajuns sa ne iubim.Nu stiu pana ce nu l-am vazut si eu visam la un print dar nu era el chiar ce imi imaginasem eu.hee hee La inceput nu stiu nu mai simteam acelasi lucru pentru el adica NU era cum visam eu dar acum a ajuns printul la care visezblushing. Adica la inceput toate visam la un print dar ajungem sa iubim pe cineva total opus a ce era in imaginatia noastra.^^ Nu stiu adica stai toata viata asteptand printul si refuzi multi baieti si intr-o zi il vezi pe strada dar trece grabit pe langa tine pentru ca si el avea o printesa in minte si nu arata ca tine.Adica nu stiu daca intelegi ce tot vreau sa zic cert e ca toate ajung sa iubeasca pe cineva chit ca e printul visurilor sau nu.blushing Pupici si sper ca ai inteles ceva.laughing