| PsiholoagaTa a întrebat:

Inainte nu aveam nici o problema. De cand mi-am inceput viata sexuala, la menstruatie am niste dureri ff. mari. nu le calmez cu apa fierbinte doar cu nurofen forte. mentionez ca ma protejez si nu am facut atat de des. suntem la inceput. Ce credeti despre asta? Ce metode de ameliorare cunoasteti? Multumesc

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fii prea mica pentru sex si organele tale genitale sa nu poata tolera inceperea vietii sexuale (daca ai sub 18 ani).
Trebuie sa mergi neaparat sa discuti problema cu ginecologul, de preferat cel la care ai fost dupa inceperea vietii sexuale pentru prima consultatie.