| SERIALS a întrebat:

Inainte sa faceti sex cu cineva ii cereti analize medicale, dovada ce demonstreaza ca persoana e sanatoasa? Da sau nu?

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, am facut-o cu amandoi partenerii mei sexuali (cel anterior si actualul). Dar nu am cerut-o eu, a venit natural, dupa o perioada de relatie, acdn lucrurile se incingeau si ne-am dat seama ca vom ajunge in pat, am purtat cateva mici discutii normale, inclusiv aceea ca trebuie sa ne facem amandoi analizele si le-am facut natural, fara mai mofturi. Nu suntem fitosi

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar ma intreb daca sunt si dintre ei cati procedeaza astfel?

| mihai69 a răspuns:

Așa ar fi normal. Dar chiar și așa, ai certitudinea că de la data când i s-au prelevat probele care atestă că e sănătos / sănătoasă nu a avut un contact incert, posibil infectat?!?
Aș face asta dacă ar fi să intru într-o relație serioasă cu cineva, înainte să trecem la „consumarea" acesteia. În special dacă ar fi vorba despre o persoană care a avut mai mulți parteneri de sex despre care nu prea știe mare lucru. Evident, aș fi de acord să mă supun acelorași teste.
Altfel, protecție maximă și... speranță!

| Emilian65 a răspuns:

La primul contact sexual, ar fi bine sa cereti aceste analize, fara ca persoana respectiva sa fie lezata vreun pic.

| LoveSleep a răspuns:

Da.
De obicei așa le și agăț. Merg în club și zic "Salut. Ce zici să mergem într-un loc mai retras, să ne facem niște analize?"

| SG1995 a răspuns:

Știi încerc să mă gândesc serios la asta, și oricât de mult tiind să zic da, de cele mai multe se răspunsul e un, pentru că o precauție excesivă strică cheful... ca să înțeleg ce zic îți pun în față următorul șcenariu:

Ești în club, și dai de un tip hot, și atmosfera se încinge și sunteți aproape să ajungeți la contactul sexual. Acum imaginează-ți trivialitatea momentului când partenerul tău îți cere brusc totate analizele medicale drept dovadă că nu ai BTS, iar dacă nu le ai, îți cere să le faci, îți dispare tot cheful.
Ideea de fact, că e okay să fii precaut, dar nu excesiv, prea multă precauție omoară tot cheful. Cel mai bine e să ai la tine tot timpul o prezervativ, și să-ți analizeze constant.

| SERIALS explică (pentru SG1995):

Uuu o descriere hot, club, tip hot, atmosfera se incinge, ehh.

| SG1995 a răspuns (pentru SERIALS):

Hm, voiam să fiu explicit. laughing Dar ai înțeles ideea de fond, nu poți să spui din senin unei persoane cu care vrei să faci sex, că trebuie să verifici mai întâi dacă nu are BTS, pentru că există șansa ca actul să fie compromis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ai amintit de unu care voia sa fim friends with benefits si care m-a blocat pentru ca i-am cerut analize.
I dodged a bullet, cum s-ar zice, clar avea ceva la pl.

si asa as face cu oricine.
cui nu-i convine, sa se duca dreacu, cat iti ia sa te duci la un amarat de ginecolog?
e dovada de respect, in primul rand.

si care nu-mi respecta pasarica, il bag in pzda ma_sii.

si mai ales, sunt adepta sexului oral, si am pretentia sa aiba o daravela si esenta curata, sa fiu sigura ca nu are nicio boala.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica barbatii se duc la ginecolog sa se verifice? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Pe tine nu trebuie sa te verifice nimeni, puti de la o posta a branza imputita neuronala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum daca eram barbat, altfel statea treaba.
babardeam ce prindeam si imi faceam un scop sa imbolnavesc cat mai multe femei si sa le defectez pasarica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abia astept sa incepi scoala... Va fi mai greu la inceput dar scolile speciale angajeaza oameni permisivi.

| ovidiu123432 a răspuns:

Daca e iubita ta nu cred ca ar fi cazul dar una platita ar fi laughing

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Puteai sa realizezi din toate intrebarile de la aceasta categorie, cine face acest lucru si cine nu (daca tot ne intrebi pe noi).