| crist20 a întrebat:

Inca ceva. pentru cei care nu au vazut si celelalte intrebari ale mele.am facut dragoste cu prietena mea pe 1 ianuarie. si inainte sa pun prezervativul am facut f putin fara.adica vreo 10-20 secunde. dupa care am pus prezervativ si totul s-a consumat protejat.pe 18 ianuarie trebuia sa-i vina menstruatia. dar nu i-a venit nici pana acum, insa ea e foaaarte stresata. de atunci a facut 4 teste de sarcina, ultimele 2 saptamana trecuta, unu in timpul zilei altul la prima urina, dimineata, toate 4 au iesit negative, testele erau de tip barza gold, exista vreo sansa sa fie insarcinata sau nu-i vine din alta cauza?

10 răspunsuri:
| ColaCola a răspuns:

Un teste este concludent dupa 3 saptamani de la contact sau dupa o saptamana de la data cand trebuia sa vina menstruatia.
Stresul inrauteste venirea menstruatia si ii va mai intarzia daca se va mai stresa.Nu are nimic daca ai spus ca doar 10-20 de minute, insa e cam riscant pentru ca daca are un ciclu regulat era in perioada fertila.Eu zic sa se linisteasca si recomanda-i sa bea ceai de coada soricelului(e foarte amar)dar e pentru reglarea menstrei si poate ii va veni de la el.
Daca menstra nu apare in alte 2 saptamani, control la ginecolog.

| crist20 explică (pentru ColaCola):

Cola nu ai inteles bine intrebarea mea big grin nu e vorba de 10-20 minute.a fost vorba de 10-20 secunde.e foarte stresata si de asta nu-i vine. o sa-i zic de acest ceai, mersi frumos. mi se pare foarte putin probabil ca dupa 4 teste negative sa fie insarcinata.nu e asa? adica scrie pe ele 99.99% precizie.

| ColaCola a răspuns (pentru crist20):

Pe toate scrie 99.99% sigure si cunosc persoane care au aflat ca sunt insarcinate si dupa 4 teste si dupa 6 si chiar dupa 8.Nu sunt chiar asa sigure,doar beta hcg este sigur deoarece se face la sange si acolo se vede sigur daca e sarcina sau nu.
Oricum,sa stea calma, se intampla sa apara intarzieri, daca vrei sa vb mai multe ia id-ul meu just_me_and_other@yahoo.com

| Sophiee a răspuns:

Daca 4 teste de sarcina i-au dat rezultatul negativ, nu e insarcinata. poate a racit la ovare sau este vorba de o dereglare hormonala.

| crist20 explică (pentru Sophiee):

Asta ii spun si eu insa o tine tot pe-a ei. si nu vrea sa mearga la un cabinet sa vada daca are ceva.

| Sophiee a răspuns (pentru crist20):

Incearca sa o convingi sa mearga happy.o sa ii dea ceva pentru reglarea ciclului daca are o dereglare hormonala iar daca e o raceala ii da un tratament usor si rezolva problema.

| oanaoana23 a răspuns:

Testele sunt singure din a 10-a zi a contactului sexual, iti zic sigur asta. ei poate sa nu ii vina si din cauza stresului, e ft putin probabil sa fie insarcinata. sau poate avea niste chisturi pe ovare, dereglari hormonale, nu neaparat sarcina. fundita?

| oanaoana23 a răspuns:

Si inca ceva, testele nu trebuie sa fie neaparat scumpe, sa dai zeci de lei pe ele, ele pot fi si la 4-5 lei, functioneaza toate pe acelasi principiu

| ϐἝϐἿҬẔᾋ a răspuns:

Zii sa stea linistita... o sa-i vina...:d.

| xxxxTipaxxxxBrunetaxxxx a răspuns:

Nu baiete linisteste-te este normal la fete ca menstruatia sa nu fie regulata. Si legat de sarcina daca nu are graturi, stari de voma continuee dimnineata dar si starea proasta mereau precum ca o doare capu si burta, nu poate manca dulce pentru ca ii se face grata -> acestea sunt cateva semne de sarcina. Iar cu menstruatia nu trebuie sa-ti faci grji. bAFTA! Sper ca te-am ajutat!