| crist20 a întrebat:

Salutare. am facut dragoste cu prietena mea. ne-am protejat de fiecare data mai putin la primul contact.cand timp de cateva secunde nu am folosit prezervativ, dupa care l-am pus si tot actul s-a consumat protejat.asta s-a intamplat pe 1 ianuarie, ei trebuia sa-i vina menstruatia pe 18-19. dar nu i-a venit nici pana acum, ieri a facut al 2-lea test de sarcina, ambele au iesit negative insa ea mai are unele greturi.mentionez ca e foaaaaaaaaaarte stresata si se gandeste numai la asta. ce ma sfatuiti sa fac. sa aflu cu siguranta daca este / nu este insarcinata. Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Faptul ca nu i-a venit ciclul ar putea fi semne ca este insarcinata, sau ar putea sa si intarzie un pic, se mai intampla asta. Protejeaza-te mai mereu sa te asiguri ca nu ramane insarcinata sau pune-o sa ia niste anticonceptionale. Vorbeste cu ea si fii alaturi de ea, are nevoie de sprijinul tau si de afectiunea ta. Este un moment streasnt pentru ea, dar daca testele au iesit negative, atuncea nu are de ce sa-si faca griji, Vorbeste-i cat mai rational si te va intelege. Mult succes va doresc!

| crist20 explică (pentru Komododragosh):

Da. nu am de gand sa o las singura si vorbesc cu ea deschis despre astea.ce stiti despre testele de sarcina? putem fi siguri daca a facut 2 si ambele au iesit clar negative, fara vreo tenta de culoare la cea de-a doua liniuta.cum am mai vazut prin unele cazuri thinking

| euI a răspuns:

Nu cred ca este insarcinata,este mult cam stresata, si se gandeste prea mult la sta si din ceasta cauza ar avea si greturi, stiu pe cineva care a patit la fel da tot actul a fost neprotejat de fapt a avut mai multe unul dupa altu oh go on ma rog mai incarcati un test de sarcina desi cred ca iese negativwinking mult succes

| RxTx a răspuns:

Ia cumpara tu un test de sarcina care sa te coste 80 ron
nu dinalea de 30 ron
sa vezi ce iese

| crist20 explică (pentru RxTx):

Nu stiam ca exista teste atat de scumpe thinking chiar sunt?

| Candrea_Elvira_1988 a răspuns:

Slabe sanse