| ___qAFG a întrebat:

Încep sa ma îndrăgostesc de un băiat care, de asemenea îmi da semne și îmi face avansuri ftf însă nu-mi scrie. Problema e ca am iubit însă numai simt pentru el ce era la început. Cum îl pot aborda pe noul băiat știind ca și el ma place? Bănuiesc ca, va crede ca îl refuz instant dacă îmi va spune, știe ca am relație însă îmi arata semne. Cum ii pot spune ca si eu simt la fel? Îmi e teama și de varianta în care va crede doar ca m-a pus iubitul meu sa vb cu el doar pentru a-i testa prietenia... dacă va crede asta și ii va arata? As vrea ca eu sa fiu cea care ii va spune iubitului meu și ma voi despărți de el, însă mai întâi vreau sa fiu sigura ca va merge ceva cu acest nou băiat.

Răspuns Câştigător
| Aririn a răspuns:

Apuca-te de league of legends

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Voi fugiți la altul înainte sa ne anunțați apoi va simțiți jigniți când va numim curve

| Violleta2022 a răspuns:

Fii cinstita cu tine si ori rupi relatia cu iubitul, ori eviti sa te uiti la altul.
Cand alergi duap 2 iepuri nu prinzi nici unul!
Semnele pe care tu crezi ca le vezi pot fii eronate, fiindca un baiat care vede ca estid eja intr-o relatie, nu se da la tine.
Da, exista si sansa ca iubtiul tau sa te testeze...si sa-l fii pus sa-ti faca avansuri.

Eu spun sa te desparti de actualul iubit, ca si asa nu dai o ceapa degereta pe el, odata ce te interseaza altii.
Fii macar cinstita in viata ta si spune adevarul oamneilor!

| Goete a răspuns:

"Problema e ca am iubit însă numai simt pentru el ce era la început."
- Numai si nu mai sunt total diferite. Habar nu ai de limba romana si nici sa te exprimi.

"As vrea ca eu sa fiu cea care ii va spune iubitului meu și ma voi despărți de el, însă mai întâi vreau sa fiu sigura ca va merge ceva cu acest nou băiat."
- Adica tu nu vrei sa ramai fara magar, ca daca n-ai cal e bun si magarul.

Esti o prefacuta care nu merita nici un Buna ziua

| ___qAFG explică (pentru Goete):

Eu înțeleg ca nu poți dormi noaptea de grija greșelilor gramaticale însă nu sa vii sa arunci cu pietre, nu faci decât sa arăți ca ești ultimul jeg de om

| Goete a răspuns (pentru ___qAFG):

happy
N-am aruncat cu nici o piatra, dar poti fi sigur(a) ca nu sunt acelasi fel de om ca tine.
Inteligent rsspuns mi-ai dat. De unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere.

| VoidEternal a răspuns:

Ce drăguță ești tu... Îl mai ții pe actualul de fraier, că de, sunt beneficii când ești într-o relație, (nu-i așa?) chiar dacă tu nu mai simți nimic pentru el, până ești sigură că poți opera o despărțire fără riscuri, fără downtime, ca să zic așa.
Mi-e cam greață de modul tău de a gândi...

| blackann a răspuns:

Aaa, vrei un plan b?
ok si daca ala nu te vrea ce faci?
te intorci la asta pentru care nu mai simti nimic?
wow

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei

Eu întotdeauna am crezut în principiul "dacă primul conta nu exista al doilea"

Ce sens are să fii tristă lângă actualul și să fii cu cineva doar ca să nu fii singură?

Eu zic să renunți la relație fără să vorbești despre asta și să invoci alte motive, iar ulterior să încerci cu noul băiat

După care va afla și actualul și aia e

E viața ta și lumea te judecă oricum și orice ai face, așa că capul sus

Succes

| AIeXxX a răspuns:

Nu va înțeleg pe voi fetele. Dacă zici ca nu mai simți nimic pentru el, de ce îl mai tii si il chinui pe săracul băiat? Dai pace, lasa-l de pe acum să înțeleagă că e liber de proa*te, și e timpul sa meargă la sala. Respecta-l