| popescuelena a întrebat:

Incerc sa raman insarcinata de 6 luni si nimic, am facut si polidin asa am auzit, degeaba.Va rog spuneti-mi ce sa fac sa raman gravida in max 2 luni as vrea eu? imi doresc din suflet un bebe si el la fel. ce trebuie sa fac? fara a merge la dr.deocamdata.Astept raspuns la aceasta intrebare.Va multumesc.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cum poti sa spui ca iti doresti un bebe daca nici macar nu te-ai dus la medic? Si Polidin cine ti-a dat, ca Polidinul e un vaccin pluribacterian, foarte puternic care nu se ia dupa ureche? E normal sa nu ramai insarcinata daca iti tot agresezi organsimul cu tot felul de tratamente luate dupa ureche.
Uite, eu umblu prin medic de peste un an, am fost la zeci de consultatii, am facut sute de analize si sper ca in urmatorii trei ani sa pot ramane insarcinata. Stiu ca unele femei raman fara tratament, dar altele, ca noi, au nevoie de investigatii si tratament. daca nu te duci la medic nu poti spune ca iti doresti atat de mult.

| DenissaDeea a răspuns:

In situatia aceasta nu esti singura! sunt cupluri care incearca si se straduiesc ani buni(5-7-10 ani etc.) de a avea un bebe si nu isi pierd speranta, trebuie sa ai rabdare si incredere in tine, nu iti poate garanta nimeni ca in doua luni poti ramane sigur insarcinata, chiar si facant un tratament adecvat.
Daca va doriti atat de mult un bebe, mergeti la un medic, facetiva niste analize, nu va stresati, ganditi pozitiv, doriti si sperati ca in scurt timp vi se vor implini visul vostru de a avea un bebe, ca sperma sa fie mai de calitate incercati la doua zile pentru un rezultat mai bun, cauzele pot fi multe:stres, protectie indelungata, spermatozoizi nesuficient de calitate, nefertilitate a unuia din parteneri etc, etc.doar un medic este in masura sa va spuna exact cauza intarziieri unei sarcini, mult succes.

| yasminna a răspuns:

Buna si eu sunt in aceeasi situatie.Am o intrebare pentru tine-ai fost la ginecolog? si sotul tau trebuie sa isi faca analize-o spermograma eventual.Nu trebuie sa ne luam dupa ce auzim caci poate ne afecteaza in loc sa ne faca bine.Eu am facut analize si sotul meu la fel si suntem ok dar in momentul acesta nu vrea Doamne Doamne si gata asta a este.Toate la timpul lor.Si inca o intrebare ai luat antibebe mult timp? daca da si ai luat si fara intrerupere atunci inseamna ca ai organismul ticsit de pastile si dureaza ca isi revina.Nu trebuie sa disperi, eu una m-am calmat si datorita prietenilor de la TPU si acum nu ma mai gandesc prea mult la bebe pentru ca si stresul e un antibebe bun. Te pup si ai incedere in Dumnezeu ca are el un plan pentru noi. Poate ne daruieste GEMENI nu? multa sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unu din doi cu probleme. Daca nu inseamna ca nu sinteti compatibili

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu fac aqcum un tratament cu polidin pentru a ramane insarcionata si sper sa dea rezultate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa dragoste la 2 zile si nu te spala, sati culcata cel putin 10 minute si nu folosi saliva! omoara sparmatozoizii! Dana

| hortensia_9845 a răspuns:

Stiu ca se ramane insarcinata dupa un tratament cu ampicilina injectabil- daca este vb de o infectie, raceala puternica, anexita pentru ca merge in probleme ginecologice. daca asta e problema- bineinteles.eu am ramas insarcinata asa. dar trebuie neaparat sa vb cu medicul ginecolog, sa iti faci toate investigatiile necesare, pentru ca s-ar putea sa ai mai mult de o simpla anexita, sau cauza poate sa fie alta. sfatul meu? cauta un medic ginecolog bun ca sa vezi unde e problema. bafta!