| calmopenmind18 a întrebat:

Indragostit de o colega nebuneste. Am fost(inca mai suntem) amici/prieteni. M-am idragostit de ea anul trecu prin februarie. Eu stau in ultima banca ea in prima si nu pot sa imi iau ochiii de la ea. La inceput o priveam se intorcea la mine imi zambea... ii zambeam si eu, ne zucam cu zapad etc. Timpul a trecut si tot asa joaca dar eu simteam dragostea asta pentru ea. A venit vacanta i-am zis sa iesim prin o ras, m-a refuzat. (eu indragostit lulea cu nopti nedormite) I-am zis ca o iubesc, daca vrea sa fim impreuna si m-a refuzat a zis ca are prieten. In august i-a fost ziua(18 ani) i-am luat cadou si nu a vrut sa iesim(i-am dat de inteles ca ar fi o surpriza si ii plac surprizele astea) iar si am ramas cu buza umflata si suparat si indragostit si cu cadou cumparat degeaba. A trecut vara eu la fel. Am mers la scoala dorul de ea imi trecea pentru ca o vedeam zilnic. In o zi i-am dat cadoul si a fost fericita dar de atunci parca totul s-a rupt. Inca o iubesc ea nu ma mai baga in seam nu stiu ce sa fac noptile inca nu le dorm nimeni nu stie ce simt cu adevarat... doar versurile scrise oare ce ma fac?

Răspuns Câştigător
| LineGuide a răspuns:

Incearca sa lasi totul de o parte, stiu ca nu vei putea sa nu o mai iubesti, dar macar nu face urmatorul pas. Timpul le va rezolva pe toate.Gaseste-ti un hobby, practical, dar fara sa o amesteci si pe ea in viata ta.Gandestete la ea ca la un idol, mai indepartat la care nu vei putea ajunge niciodata, si totul se va rezolva in timp.
Mult noroc!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te-ai indragostit de o fata care nu-ti raspunde cu aceeasi moneda. Ghinion. Nu esti singurul care-ai pierde noptile suspinand. Asa este cand accepti ultima...banca.

| Liliana1981 a răspuns:

sad

| calmopenmind18 explică:

(Scuzati-mi greselile anterioare dar scriu in graba) Multumesc pentru sfat ( sfatul este comun "uit-o") dar... credeti-ma ca imi e greu sa o uit. Nu pot pentru ca suntem prieteni, pentru ca o vad zilnic, de fiecare data cand ma uit la o alta fata mi se face greta, nu am ochi pentru altcineva, pentru ca ii sunt recunoscator pentu momentele in care mi-a fost alaturi, pentru tot. De asta nu pot de fapt nici nu stiu de ce nu pot sa o uit. Nu stiu de ce m-am idragostitstraight face.

| Aly13 a răspuns:

Daca o sa te ignore in continuare o sa incepi sa te plictisesti. Incearca sa cunosti si alte fete, arata-i si tu ca nu iti pasa.

| pro a răspuns:

Ignor-o frate...uit-o

| Lavynya94 a răspuns:

Te-ai indragostit de o fata care nu iti impartaseste sentimentele,tot ce a fost intre voi a fost o prietenie,adica asta considera ea,atata timp cat tu i-ai dezvaluit ce simti pentru ea si ea ti-a spus ca are prieten dupa parerea mea ar trebui sa te axezi in alta parte,nu merita sentimentele tale, cauta pe cineva care intr-adevar sa te aprecieze la adevarata ta valoare, stiu dragostea e oarba, dar ar trebui sa te trezesti la realitate pana nu e prea tarziu, sper ca te-am ajutat, succes.