| maryelena a întrebat:

Indragostita de un rrom? Nu mi s-a intamplat niciodata pana acum, nu stiu ce m-a apucat dar sunt indragostita de un baiat de etnie roma, este de la mine din liceu, nu este unul amarat, este unul cu bani se vede asta dupa el. Il stiu din vedere, il vad tot timpul si chiar ma gandeam sa fac rost de nr lui de tel sa incerc sa vb cu el pentru inceput sa fim amici dupa aia poate voi fi si cu el.

Dar multe prietene mi-au zis sa nu incerc ca nu are rost el oricum nu o sa fie de acord sa fie cu mine ca nu sunt tiganca, iar intre noi nu va fi nimic
fiindca asta vor parintii unui rrom.
Voi ce credeti?
Ce sa fac? sa ma iau dupa prieteni? sau sa fac ce vreau eu? Va rog sa-mi dati un sfat.

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Parintii tiganului vor ca el sa aiba o fata virgina daca vrei sa fii prietena lui cand te casatoresti cu el (daca se va intampla) o sa iti bage o batista in vagin sa vada daca mai esti virgina si nu e agradabil cica asa procedeaza, mai gandeste-te ce faci

| Pacala a răspuns:

Nu exista rrom curat si educat. Exista rromi romanizati, care dau impresia ca sunt educati si curati. Dar cand le cunosti familia, te lamuresti ca de fapt sunt o apa si un pamant toti. Plus, rromii au obiceiurile lor legate de iubire si relatii. S-or fi terminat baietii romani si nu stiam eu?

| Lora a răspuns:

SA faci ce vrei tu!

Răspuns utilizator avertizat
| elyssa20 a răspuns:

Mai important decat etnia este caracterul, poate fi rrom important este sa aiba un caracter frumos, sa fie OM.eu zic sa incerci daca simti asta. incercarea moarte nu are oricum orice baiat te face sa suferi fie rrom sau roman.crezi ca un roman e mai bun tot sange rosu are chiar si african daca e, tu decizi, nu te priveste ce spun altii, o zi buna si sa fi iubita.

| deea40 a răspuns:

Eu zic sa faci ce simti tu nu sa te iei dupa prieteni daca tu vrei asta ar terbui sa nu bagi in seama nimic... pentru ca daca stai sa te iei dupa gura lumi... e rau

| Mary_5158 a răspuns:

In locul tau as face ce imi spune inima si nu gurile altora, daca crezi ca marita, incearca!

| Annie_3559 a răspuns:

Cred ca banii au un + MARElaughing...

oricum FA ce vrei tubig grin

Presupun ca e un cocalar de ala cu banioh go on,
-asculta manele si sub cadathinking,
-are fite,
-are "arfe si talente"laughingin limbajul lor aaa si e sukarsmugrolling on the floor
-vrea purandei si o nevasta acasa sa-i stea la cratitabig grin

Gandeste-te. chiar vrei asa ceva?straight face
un "FLORIN SALAM" langa tine?

Si crede-ma nu cred ca ai prea avea ce vorbi cu dansul.oh go on
In plus au obiceiurile lor si cand daca va fi sa-i cunosti familia. oare cum te vei simti?
Ei vor vrea una dea lor. dc sa le moara"rasa"laughing?

x_x NU MERITA! dar cum am spus fa ce vreithinking

papahappy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ce ai putea vedea la un rrom? Inafara de jeg, spurcaciune si uratenie, yack, ma fata ma, ai si tu un pic de demnitate si pretentii la baieti. Mai bine urmeaza sfatul lui Markelyniowinking

| doroteea a răspuns:

Tigan cu bani? da-ti seama ca e la pamant cu caracterul. Dupa mine toti romii sunt cocalari. Poate asta e o exceptie, desi nu prea cred. Mai bine las-o balta. Sunt atatia baieti si cu bani si draguti, depinde ce te intereseazalaughing. succes.

| LifTwist a răspuns:

Lasa rromi, sunt ciudati chiar si da ca au bani sau nu, sunt o gramada de baieti frumosi in lumea asta, mai asteapta ca doar nu a venit sfarsitul lumii

| JustMeAndThisFuckingWorld a răspuns:

Fa cum vrei u...macar incearca poate nu ai nimic de pierdut.succeswinking

| BuburuzZzu` a răspuns:

Intradevar, uni dintre rromi arata bine.
Eu cred ca ar trebui sa vb cu el sa va imprieteniti...
Dar nu uita da daca intri in hora trebuie sa joci pana la capat.
Succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja discriminarea e in toi. Si daca e rom ce, inseamna automat ca e vreun nebun sau ca da in cap? Foarte urat ca iti pui problema asa, e un baiat ca oricare altul. Daca era roman si parintii lui vroiau una blonda natural, tu fiind bruneta, care era diferenta? In majoritatea cazurilor sunt divergente cu parintii, dar nu asta e problema ta.
Nici macar nu vorbiti si deja iti faci griji de parinti. Poate el nu te place sau nu te va placea, te-ai gandit la asta? E prea devreme sa iti faci griji de "rasa". Incearca si vorbeste cu el, vezi ce fel de om este in realitate (ca de multe ori nu sunt toti asa cum par) si apoi vezi ce o sa fie mai departe. Poate o sa constati ca iti place doar cum arata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu ai nicio treaba cu el, cel mult sa fiti amici. Iti spun asta pentru ca am o prietena, care tot asa are un prieten rrom si sunt impreuna de 4 ani. Eu nu am inteles exact daca e sarac sau bogat, dar cert este ca nu e dintr-acela care cauta prin gunoaie. Da, este cu el de cativa ani, si in tot acest timp, ea a incercat sa se desparta de el de muuuulte ori, dar nu a reusit. Pur si simplu, o manipula. Poate era si mai slaba la caracter. Toti i-au spus sa se desparta de el, dar ea nu a vrut nici in ruptul capului, chiar daca a lovit-o de nenumarate ori.
Nu stiu cum esti tu, dar eu in locul tau m-as abtine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat cu batista! daca el o sa te iubeasca oricum'

sa stiti un rrom are sufletul cat 10 romaniwinking eu am 16 ani si sunt maritata cu unuwinking sunt romanca dar asta nu cont am casa mea si niste socrii de nota 20winking asa ca daca ai ocazia incearca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ca nu trebuie sa te iei dupa prieteni, ca nu stai cu ei in casa! Apoi lasa ce zice lumea rasista, sunt romani de 1000 de ori mai rai ca tiganii, mai murdari si mai violenti. Ceea ce nu inteleg este doar tu esti indragostita de el? Normal mi se pare ca barbatul sa te caute pe tine nu invers, cel putin asa era pe timpul meu.Deci, ideea este ca daca el te iubeste sau te va iubi vei avea o viata super pentru ca tiganii sunt foarte iubitori, inimosi, fac totul pentru familie si exclus ce scrie pe aici cu parintii lui care nu te accepta. Noi suntem amandoi la a 2-a casatorie, iar pe mine m-a luat la 33 de ani si cu 2 copii, si el are o fata din prima casatorie, iar parintii lui sunt foarte ok n-au zis nimic, din contra ma respecta chiar daca n-am fost de-a lor, nici domnisoara.In concluzie totul depinde de el ce fel de om este, restul sunt prostii.

| crisstzik a răspuns:

Daca e un rrom curat, educat si toate cele merita daca nu nu...eu sunt indragostita si sunt cu un baiat de etnie rroma de 1 an si jumatate aproape dar e un baiat super de treaba educat, respectuos si toate cele nu il laud pentru ca sunt cu el ci pentru ca asa e el.

Daca tie iti place incearca sa vorbesti cu el, sa va imprieteniti si vezi ce va iesi. NU te lua dupa gura lumii ca nu ajungi nicaieri, ajungi rau.

(ai mei nu-s de acord cu relatia de ce rrom, dar asta e, nu lor trebuie sa le placa)

Succes:*:*:*.

PS: Nu asculta gura lumii, asculta-ti inima:X

papa:*

| inotatoarea a răspuns:

Bine acum indragostita indragostita dar sa nu incerci sa fi cu el sau daca totusi nu-ti reuseste si afla ceilalti toti vor rade de tine si cum naiba sa fi indragostita de el ca numa asa il vezi si dja topita poate il placi dar nu altfel nici nu mi-as imagina ce personalitate ar putea sa aiba asa ca mai schimba cuvantul "indragostita"

| inotatoarea a răspuns:

La

| smekeriedefata a răspuns:

Nu este adevarat.ca daca esti romanca nu poti fi nevasta lui. Asta daca el este romanizat! Depinde de familia lui. Sa iti spun povestea mea.

Am o relatie cu un baiat "rrom". Familia mea aflasera intr-un timp de el, dar acum stiu ca numai am legatura cu el. Familia lui ma place.conteaza sa fii cuminte si sa te faci placuta.ma place si imi petrec mai tot timpu' la el acasa.E o relatie frumoasa.dar rara.Nu mereu este cazul meu.am 18 ani.sunt maturizata.am trecut prin multe.dar el a fost primul meu. intelegi tu! Ma iubeste foarte mult.si eu pe el la fel.Am trecut prin multe sa fim amandoi.imi e frica la 18 ani cum sa le spun la al meu.pentru ca. tatal meu e o fire periculoasa.il stie toata lumea.si imi este f frica de el.Ce.o fi o fi! Important este sa va iubiti. Nu te lua dupa parerea lumii! Poate sa fie bine, poate sa fie rau! de ce sa nu risti daca stii ca te iubeste?

Bafta.